Meghan Markle ma kiepskie relacje nie tylko z rodziną królewską, lecz również i własną. Szczególne napięte stosunki łączą ją z przyrodnią siostrą, Samanthą Markle. 59-letnia kobieta oskarżyła nawet księżnę Sussex o zniesławienie. Jaki jest finał tej sprawy? Korzystny dla żony księcia Harry’ego.

Basia Kurdej-Szatan gorzko wspomina wizytę na policji: „Czułam się totalnie zlekceważona”

Meghan Markle wygrała w sądzie z siostrą

Rodzina Meghan Markle zaczęła wypowiadać się na jej temat jeszcze przed ślubem z księciem Harrym. Jedną z osób, która sprzedawała mediom negatywne historie o przyszłej księżnej, była między innymi jej siostra, Samantha Markle. I choć wówczas szwagierka księcia Williama niechętnie odnosiła się do medialnej burzy, którą wywoływali jej bliscy, w późniejszym czasie kilka razy pokusiła się o komentarze dotyczące między innymi siostry. Zresztą za niektóre z nich została później oskarżona.

Mateusz Żaboklicki wygrał główną nagrodę w „Milionerach”. Wiadomo, na co przeznaczy pieniądze!

Które słowa zabolały Samathę szczególnie? Między innymi te, które żona księcia Harry’ego miała wypowiadać w dokumencie Netflixa. Aktorka wyjaśniała wówczas, że kiedyś miała z siostrą bliskie relacje, ale kontakt pogorszył się, gdy dołączyła do obsady „Suits”. Opowiadała również, że siostra zmieniła nazwisko na panieńskie dwa miesiące przed ujawnieniem związku Meghan i Harry’ego. Samantha twierdziła też, że w rozmowie z Oprah Winfrey sugerowano, że jest ona szukającą sławy oszustką.

59-latka w pozwie oskarżyła więc siostrę o wrogie nastawienie i kampanię oszczerstw wobec bliskich. Zażądała również pieniędzy – przynajmniej 60 tysięcy funtów– które miały pełnić funkcję zadośćuczynienia.

Co na to wymiar sprawiedliwości? Sędzia Charlene Honeywell oddaliła w całości pozew powódki, tłumacząc, że twierdzenia Meghan Markle to opinie, które nie miały charakteru zniesławiającego.

Meghan Markle pomoże Kate Middleton? Ekspert twierdzi, że może to zrobić w prosty sposób

Meghan Markle, Credit line: Nieboer / ddp images / Forum

Samantha Markle

Samantha Markle, fot. Kevin Manning/MEGA / The Mega Agency / Forum