Meghan Markle, żona księcia Harry’ego, nie mogła uczestniczyć w pogrzebie księcia Filipa. Lekarz nie zezwolił na taką podróż ze względu na to, że jest w zaawansowanej ciąży. Uczciła jednak jego pamięć.

To już pewne – książę Harry SAM przyleci na pogrzeb księcia Filipa. Meghan Markle się NIE pojawi

Meghan Markle uczciła pamięć księcia Filipa

Książę Harry przyleciał do Londynu już tydzień temu i postępował zgodnie ze wszystkimi zaleceniami odnośnie Covid-19. Izolował się przez kilka dni, aby móc dołączyć do rodziny podczas pogrzebu. Już wcześniej, gdy stan jego dziadka się pogorszył, zrezygnował ze spotkań z innymi ludźmi i był w gotowości, aby móc wrócić do Wielkiej Brytanii.

Książę Harry i książę William NIE będą szli obok siebie na pogrzebie księcia Filipa! Oficjalne stanowisko rzecznika

Meghan Markle jednak nie mogła do niego dołączyć. W pogrzebie brało udział tylko 30 osób, dlatego monarchia zadbała o to, aby odbywała się transmisja online. Żona księcia Harry’ego również w niej uczestniczyła. Brytyjskie media donosiły, że zadzwoniła do królowej, aby złożyć kondolencje.

Meghan Markle zadzwoniła do królowej. Tak zareagowała na jej nieobecność na pogrzebie

Jak informuje „Vanity Fair”, Meghan również wysłała wieniec i dołączyła osobistą notatkę. Został on złożony podczas sobotniej ceremonii. W jego wyborze pomógł Harry, a został zaprojektowany przez Willow Crossley, która pracowała z parą nad kompozycjami kwiatowymi na ich ślub w 2018 roku, a także przy chrzcie Archiego. Wiązanka zawierała lawendę symbolizującą oddanie, dzwonki oznaczające wdzięczność i miłość, róże oraz narodowe kwiaty Grecji, z której pochodzi książę Filip.

Meghan Markle trzyma się za ucho

Meghan Markle/fot. The Mega Agency/Forum

Meghan Markle w granatowej stylizacji

Meghan Markle/fot. Forum

William i Harry na pogrzebie księcia Filipa

William i Harry na pogrzebie księcia Filipa fot. Zuma Press / Forum

Książę Filip fot. Forum