Donald Trump i Melania Trump wczoraj zaprezentowali się z okazji 18 rocznicy  World Trade Center przed Białym Domem. 11 września 2001 roku zamach wstrząsnął całym światem – zginęło 2600 osób. W mediach utrzymywała się jedna narracja „świat nie będzie już taki sam”. Podczas ceremonii Para Prezydencka uczciła wydarzenie minutą ciszy, po czym rozegrał się hymn. Następnie Trumpowie udali się do Pentagonu.

Donald Trump i Melania Trump na obchodach rocznicy zamachu WTC

Sztab stylistów stanął na wysokości zdania. Pierwsza dama Stanów Zjednoczonych wyglądała zjawiskowo. Zazwyczaj widzimy ją w barwnych kreacjach – tym razem założyła czarną, koszulową sukienkę z modnym paskiem w talii i czarne szpilki. Melania zachowała przez całą uroczystość kamienną twarz, a oczy zdradzały, że była wyjątkowo wzruszona. Pierwsza dama na swoim profilu instagramowym zamieściła zdjęcie, na którym stoi z mężem tyłem do aparatu i napis „nigdy nie zapomnimy”. Takie samo zdjęcie bez napisu pojawiło się już rok temu na Instagramie Prezydentowej.

View this post on Instagram

We will #neverforget #september11

A post shared by First Lady Melania Trump (@flotus) on

Z kolei Donald Trump na uroczystości wspomniał, że podczas zamachu oglądała kanał z wiadomościami finansowymi w swoim apartamentu na najwyższym piętrze w Trump Tower. Kiedy przeczytał pierwsze wieści o katastrofie, podszedł do okna i widział, jak drugi samolot w kuli ognistej nadlatuje w drugi wieżowiec.

Nikt tak naprawdę nie wiedział, co się stało. Było wielkie zamieszanie. Spoglądałem przez okno z budynku na Manhattanie, bezpośrednio na World Trade Center, kiedy zobaczyłem, jak drugi samolot z ogromną prędkością wjeżdża w drugą wieżę. Wtedy zdałem sobie sprawę, że świat się zmieni – powiedziała Trump.

Forum, Capital pictures

Forum, Capital pictures

Forum, Capital pictures

Forum, Capital pictures

Melania Trump  podczas zeszłorocznych obchodów wyglądała bardzo podobnie. Miała też czarną sukienkę o tej samej długości, dzięki temu mogła w tym roku wrzucić na swój profil instagramowy ubiegłoroczne zdjęcie i mało kto się zorientował.

View this post on Instagram

Never Forget 9.11.01

A post shared by First Lady Melania Trump (@flotus) on