Kilkanaście dni temu publikowaliśmy przekorny ranking stworzony przez Bartka Chacińskiego z Przekroju pokazujący Najtragiczniejszych 2008 roku. (Tu znajdziecie artykuł.)

Od tego czasu przez media przewaliła się prawdziwa burza – oj, dostało się redaktorowi gazety za kilka uwag pod adresem Edyty Górniak, Anny Muchy czy Piotra Kupichy.

Wczoraj wiadro pomyj wylał na Chacińskiego Michał Wiśniewski na swojej stronie nazywając twórcę rankingu \”przygłupem\”. Lider Ich Troje pisze o autorze rankingu (pisownia oryginalna, fragmenty tekstu wytłuszczone przez redakcję):

Jako niby znawca tego co naj a tego co be … można by powiedzieć jak zwykle 🙂 debil w sensie. chyba – ponieważ obraża dla pieniędzy czyli dla wierszówki czytaj zapłaty za wysmażone słowa – równaj dla kasy … wszystkich i wszystko! – pisze Wiśniewski.

I dalej na temat Górniak uznanej przez Przekrój za \”Tragiczną Wczoraj\”: – Edyta pewnie ma coś za uszami ale co jak co taletntu jej odmówić nie można. Chyba, że Chaciński masturbuje się z satysfakcją przy jej piosenkach i uważa, że Górniak nigdy nie odważy się zauważyć najmniejszego “członka” w polskim dziennikarstwie.

Wiśniewski w obronę bierze też Muchę: Anna Mucha znalazła się na liście przez Tragiczną Inwestycję. Aktorka zainwestowała bowiem duże pieniądze w wyjazd do USA i naukę w The Lee Strasberg Theatre and Film Institute a następnie wiedzę tam zdobytą wykorzystała w programie “Jak Oni Śpiewają”.

Ania zainwestowała słusznie. Tylko cieć Chaciński nigdy takiej szkoły jak ona nie widzia. Pomijając to, że jest ślepy to nierozumny nadwyraz ! gupi czy cuś ? debil może ? Jechać po czarnych ! Tak sobie pewnie wymyślił … Chaciński Bartek … słabe to było w Machinie i słabe jest teraz … Ale spójrzcie – PLUSKWA ŻYJE!.

Na koniec interweniuje w sprawie Krzysztofa Zanussiego i Dody:

Krzysztof Zanussi dostał laur dla Tragicznego w Marketingu. A wszystko za sprawą filmu “Serce na dłoni”, w którym gościnnie wystąpiła Doda. Jak uzasadnia Chaciński: “(…)Fani Zanussiego nie poszli na jego film, bo nie znoszą Dody. Publiczność Dody – bo nie znosi Zanussiego“.

Zanussi jest jednym z mądrych Polaków … inteligentów nad wyraz … Dioda wypadła zajebiście … Pokazała to samo co pokazuje w milionach egzemplarzy … czyli cycki. Zajebiste zresztą. Tylko nie wiem czy to już nie przesyt. Pokazała również wątrobę. Czekamy na jelito … Ale Publiczność nie czekała … Nie ma skandalu nie ma marketingu – filmu zarazem …

Aż strach pomyśleć, co by się stało, gdyby w rankingu znalazł się sam Wiśniewski…