Jeff Bezos, założyciel Amazona i jeden z najbogatszych ludzi świata, rozwodzi się z żoną, MacKenzie po 25 latach małżeństwa. O rozstaniu Bezos poinformował na Twitterze:

Po długim okresie miłości i próbnej separacji, zdecydowaliśmy się rozwieść i pozostać przyjaciółmi – piszą miliarder i jego partnerka.

Bill Gates NIE JEST już najbogatszym człowiekiem na ziemi – wyprzedził go ON

Bezos swoje małżeństwo, które właśnie się kończy, traktuje jako wielki życiowy sukces:

Nawet gdybyśmy wiedzieli, że się rozstaniemy po 25 latach, zrobilibyśmy wszystko tak samo – czytamy w oświadczeniu.

Bezos poznał swoją żonę podczas rozmowy rekrutacyjnej – przyszła żona Bezosa ubiegała się o pracę w jego firmie. Pobrali się po 6 miesiącach znajomości, w 1993 roku. Ona porzuciła swoją pracę w Nowym Jorku i przeniosła się do Seatlle, gdzie Jeff otworzył internetową księgarnię – zalążek Amazona.

Tak mieszka najbogatszy człowiek świata (FOTO)

Oboje ukończyli Princeton, ale nie spotkali się na uczelni – MacKenzie jest o 6 lat młodsza od Jeffa.

Wkrótce była już żona miliardera jest pisarką, w 2006 roku otrzymała American Book Award za książkę The Testing of Luther Albright.

Gdy się pobierali, Jeff nie był milionerem. Majątek powstał w czasie, gdy byli razem. Wszystko wskazuje na to, że przed ślubem nie podpisywali intercyzy, a po rozwodzie ogromny majątek Jeffa Bezosa zostanie podzielony między ich dwoje na równe części. W ten sposób MacKenzie stanie się jedną z najbogatszych kobiet na świecie.

Majątek założyciela Amazona jest szacowany na 137 miliardów dolarów.

Miliarder Jeff Becos rozwodzi się po 25 latach małżeństwa

Miliarder Jeff Becos rozwodzi się po 25 latach małżeństwa