Lawina krytyki spadła na Miss RPA po tym, jak do sieci trafiły zdjęcia dziewczyny odwiedzającej ośrodek dla ciemnoskórych dzieci. Na fotografiach widać Demi-Leigh Nel-Peters karmiącą dzieci. Internautom nie spodobało się to, że Miss… ma na rękach rękawiczki.

Lekarze byli w szoku, kiedy kobieta urodziła to DZIECKO (VIDEO)

W sieci momentalnie pojawiły się oskarżenia o rasizm. Ludzie wytykali Nel-Peters, że na innych zdjęciach, robionych wcześniej, widać ją bawiącą się z białymi dziećmi i psami – bez rękawiczek.

Sprawa zrobiła się na tyle poważna, że głos zabrał przedstawiciel ośrodka dla sierot. Rzeczniczka ośrodka skomentowała zamieszanie w następujących słowach:

– Oczywiście, że nie chodziło o to, że ona nie chciała dotykać czarnoskórych dzieci. Powiedzieliśmy jej, tak jak wszystkim innym wolontariuszom, by nosiła rękawiczki, gdy zajmuje się jedzeniem wokół dzieci. To służyło wyłącznie ochronie dzieci przed ryzykiem zanieczyszczenia jedzenia. Reakcja mediów społecznościowych jest niedorzeczna – cytujemy za portalem tvn24.pl.

4 TIPY 41-letniej Lure Hsu na wygląd 20-latki

Rzeczniczka Miss również zabrała głos w sprawie nieszczęsnych rękawiczek. Wysłała do BBC, która nagłośniła sprawę, zdjęcia dziewczyny zrobione w późniejszym czasie wizyty w ośrodku. Demi-Leigh bawiła się z dziećmi bez rękawiczek.

Winter is for yummy soup, fresh bread rolls and cozy blankies 💜 supporting @themaslowhotel 's #wintersoupdrive

Post udostępniony przez Miss South Africa 2017 (@demileighnp)

Winter is for comfy cuddling blankies 💜🌸 @themaslowhotel @official_misssa #wintersoupdrive

Post udostępniony przez Miss South Africa 2017 (@demileighnp)

Modelka RPA karmiła dzieci w rękawiczkach - oskarżono ją o rasizm

Modelka RPA karmiła dzieci w rękawiczkach - oskarżono ją o rasizm