Oded Fehr (53 l.) to amerykański aktor izraelskiego pochodzenia, który pod koniec lat 90. i na początku 2000. był jednym z największych przystojniaków Hollywood. Jego role w „Mummi”, „Mumia powraca”, serii „Resident Evil” czy „Boskim Żigolo” przysporzyły mu rzeszę fanek na całym świecie. Fehr, który mierzy niemal 190 cm wzrostu mimo wielkiej popularności zniknął z radaru i przez dłuższy czas nie było zbyt wiele wiadomo co się z nim dzieje.

Jednak Oded Fehr dostał kolejną szansę. Aktor otrzymał rolę w kontynuacji kultowego serialu Star Trek. Aktor gra admirała Charlesa Vance’a w serii „Star Trek: Discovery”, gdzie prezentuje swoje przyprószone siwizną włosy.

Brendan Fraser powraca z wielką wagą… 270 kilogramów

W międzyczasie grał w wielu popularnych serialach (serii NCIS czy 24 godziny), a także poddawał głos w bajkach. Można go usłyszeć m.in. w:“Hulk i agenci S.M.A.S.H.”, “Ultimate Spider-Man”, “Batman: Odważni i bezwzględni” czy “Lidze Sprawiedliwych”.

Oded Fehr i jego historia

Oded Fehr urodził się w Tel Avivie, ale potem przeniósł się do Niemiec, aby rozpocząć karierę w biznesie. Pod wpływem kaprysu zapisał się na zajęcia teatralne, a następnie zagrał główną rolę w przedstawieniu „Perwersja seksualna w Chicago” Davida Mameta. To wtedy złapał bakcyla i zapisał się do Old Vic Theatre School w Bristolu w Anglii, gdzie studiował przez 3 lata. To w Londynie rozpoczął karierę w teatrze, by następnie spróbować szczęścia w Hollywood.

Dziś mieszka z dziećmi i żoną Rhondą Tollefson w Ojai w Kalifornii, gdzie oprócz pracy jako aktor zajmuje się również… stolarstwem, które jest jego pasją.

Zajrzyj do galerii zdjęć poniżej: