Nie dziwi nas, że celebryci reklamują produkty, ale wciąż zaskakuje, że tancerka poleca środek na stonkę, a była miss papier toaletowy. Zrobiliśmy ranking najbardziej żenujących reklam. Nasze zestawienie jest subiektywne, dlatego czekamy na Wasze opinie. Głosujcie w sondzie zamieszczonej pod tekstem.

1. Edyta Herbuś
Numerem jeden jest dla nas reklama środka Apacz zwalczającego stonkę w wykonaniu Edyty Herbuś. Widzieliście, jak Edyta walczy ze stonką i poraża ją swoim biustem? Uwaga, to film nie tylko dla widzów powyżej 18 lat, ale także o mocnych nerwach. Dlaczego producentom stonka kojarzy się z podrygującym biustem? Może Freud mógłby coś na ten temat powiedzieć, bo my aż się boimy pomyśleć.

2. Ewa Wachowicz
Co prowadząca programy Ewa gotuje i Przez żołądek do serca ma wspólnego z karmą dla kotów Mr Cat i papierem toaletowym Mea? Okazuje się, że ma i to dużo. Wizerunek byłej Miss Polonia możemy teraz znaleźć na opakowaniach tych dwóch produktów. Ewa poleca, bo sprawdziła? Oj, wizerunek miss może na tym srogo ucierpieć…

3. Katarzyna Skrzynecka
Pamiętacie aktorkę w reklamie pasztetów Profi, jak tańczyła na bosaka z przystojnym Latynosem? Ciekawe, co producenci chcieli przekazać tym spotem… Zjedz nasz pasztet, a będziesz tańczyła do rana? Reklama raczej nie przysłużyła się Skrzyneckiej, bo przez złośliwych internautów została nazwana Królową pasztetów. Chociaż w reklamie polecała też zupkę ogórkową. Widać trzy grzybki w barszczu to za dużo…

4. Ivona Pavlovic
Czarna Mamba poszła w ślady swojej koleżanki z Tańca z gwiazdami i pojawiła się w spocie reklamowym mrożonek Bolero. Wyskakiwała w nim zza stoiska z zieleniną. Nie wiemy jak wy, ale my po tej reklamie przez długi czas podejrzliwie rozglądaliśmy się na boki w supermarkecie.

Poza tym jurorka show nie wyglądała wówczas na osobę, która żywi się warzywami… Może dlatego reklama wzbudzała tyle emocji?

5. Katarzyna Dowbor
Reklamowanie wędlin Morliny przez dziennikarkę TVP w latach 90. naraziło ją na poważne kłopoty. Na jakiś czas zniknęła z ekranu. Nie została zwolniona z pracy tylko dlatego, że była wówczas w ciąży. Sprawa była tym bardziej kontrowersyjna, że sugerowała w reklamie, iż przyszła mama powinna jeść właśnie takie produkty. Hmm, wydaje nam się, że w tym stanie bardziej stosowna byłaby reklama kiszonych ogórków. Ale może się czepiamy, w końcu kiełbaski kształtem trochę przypominają ogórki…

6. Adam Małysz
Jest coś, czego Adam Małysz nie reklamował? Wydaje nam się, że nie. Na fali małyszomanii producenci wszelkich możliwych dóbr i usług chcieli, aby to właśnie nasz mistrz był twarzą ich kampanii. Małysz reklamował Nokię, brał udział w kampanii Generali, polecał herbatę Teekanne i usługi Poczty Polskiej.

Ale pewnie tej reklamy Winiary Danie w 5 minut z 2001 r, nie pamiętacie? Najbardziej przypadł nam do gustu fragment, w którym skoczek zajada banana, zagryzając go bułką.

7. Cezary Pazura
Aktor zasłynął z reklamy Atlas do glazury nie tylko dla Pazury, w której zazdrości glazurnikowi kleju Atlas. Niestety, dzieło z 2005 r. nie zachowało się dla potomności. Producenci kleju byli jednak zachwyceni Pazurą. Podobno tak się wczuł w swoją rolę, że sam układał dialogi…

Zdjęcia z planu możecie zobaczyć TUTAJ.

Warto też wspomnieć o reklamie Poczty Polskiej – w duecie z aktorką Magdaleną Różczką – w której Cezary Pazura jako Czarek z Vb zachęca do wysyłania pocztą walentynkowych życzeń. Nie miał komórki i poczty elektronicznej? Swoją drogą zachodzimy w głowę, po co monopolista reklamował swoje usługi?

8. Magda Gessler
Znana restauratorka od kilku dni seksownym głosem zachęca nas do zakupu środka wspomagającego trawienie Ulgix Trawienie. Trochę się niepokoimy, że trzeba przyjmować jakieś lekarstwa po daniach made by Magda Gessler, ale w końcu nie tak często bywamy w restauracjach, żeby to nam miało zaszkodzić. Odrobinę się czepiamy, ale to tylko z obawy, czy wizerunek restauratorki na tym nie ucierpi. No i nic nie poradzimy na to, że reklama nas bawi…

9. Szymon Majewski
Chyba się nie znamy na reklamie, bo zatrudnienie komika, satyryka i szydercy do promocji poważnego banku PKO BP wydawało nam się szalonym pomysłem. Jak się okazało, Szymon w roli miniratki bardzo się podoba widzom, a reklamy są szalenie pozytywne obierane. My się czujemy odrobinę zmęczeni Szymonem i obawiamy się, że za chwilę wyskoczy nam z lodówki. A Wy?

Zachęcamy do głosowania!

\"Najbardziej
Ewa Wachowicz

\"Najbardziej
Ivona Pavlovic

\"Najbardziej
Katarzyna Dowbor

\"Najbardziej
Katarzyna Skrzynecka

\"Najbardziej
Magda Gessler

\"Najbardziej
Szymon Majewski

\"Najbardziej
Adam Małysz

\"Najbardziej
Cezary Pazura

\"Najbardziej
Edyta Herbuś