Magazyn Viva opublikował listę najlepiej ubranych kobiet świata. Lista obejmuje nie tylko współczesne gwiazdy, ale i te, które pomimo śmierci są wzorem dziś.

Miejsce pierwsza zajęła legendarna hollywoodzka aktorka Audrey Hepburn (zobacz tapety).

– Idealne połączenie świeżości i klasy. Holly Golightly stworzona przez nią w filmie Śniadanie u Tiffany’ego przez dziesiątki lat uchodziła za kwintesencję nowojorskiego szyku\” – pisze magazyn o aktorce.

To dzięki niej kobiety chodzą na co dzień w baletkach, które święcą truimfy po raz kolejny. To ulubione buty Kate Moss (zobacz tapety), która zajęła drugie miejsce. Modelka od lat znajduje się w czołówce listy najlepiej ubranych kobiet świata.

– Bez skrępowania miesza trendy. Dżinsy, cętki, wysokie kozaki, futra, kapelusze – Kate wkłada wszystko i świetnie w tym wygląda. Inspiruje projektantów i miliony młodych kobiet – twierdzi Viva.

Trzecie miejsce to zaskoczenie – zajęła je Gace Jones, obwołana królową gejowskiego disco, legenda pop-kultury znana z szokującego wyglądu.

Oto pierwsza dziesiątka:

1. Audrey Hepburn
2. Kate Moss
3. Grace Jones
4. Gwyneth PaltrowWybiera klasyczną elegancję bez zbędnych ozdób
5. Księżna DianaWprowadziła na królewskie salony przepastne dekolty, gołe ramiona i mini
6. Coco ChanelWielka rewolucjonistka kobiecej mody. Stworzyła małą czarną
7. Sarah Jessica ParkerDzięki postaci Carrie Bradshow z Seksu w wielkim mieście stała się symbolem wyzwolonej kobiety, której jednym z największych uzależnień jest moda
8. MadonnaMadonna jest zawsze na topie. Od ponad 20 lat
9. Dita von TeesePrzywróciła z sukcesem modę na lata 40. – ściśnięta talia, czerwone usta i sztuczne rzęsy
10. Grace KellyŁączyła w sobie przepych hollywoodzkiej gwiazdy i skromność monarchini.