Serwis Wirtualne Media podaje, że Sąd Najwyższy oddalił skargę KRRiT w sprawie programu Top Model, którego twórcom i prowadzącym zarzucano promowanie niewłaściwych wzroców (m. in,. nadmiernego odchudzania), prezentowanie nagości i rozpowszechnianie dyskryminujących treści.

Uczestniczka Top Model szczerze o BULIMII. „Potrafiłam 5 dni nic nie jeść”

Wszystko zaczęło się 7 lat temu. W 2011 roku w jednym z odcinków Top Model Dawid Woliński dotykał biust jednej z uczestniczek, Angeliki Fajcht, by sprawdzić, czy jej piersi są naturalne.

Sprawa ta poruszyła widzów, wiele osób uznało, że w programie przekroczono granice. Poinformowano o tym KRRiT, która nałożyła na TVN karę 200 tys. zł za łamanie przepisów ustawy o radiofonii i telewizji w zakresie ochrony małoletnich i rozpowszechnianie treści dyskryminujących w programie.

Finalistka Top Model pokazała OGROMNY brzuszek. Będą BLIŹNIAKI?

TVN odwołał się od tej decyzji do sądu. Obie instancje utrzymały grzywnę, druga zmniejszyła ją do 150 tys. zł.

TVN skierował wtedy skargę kasacyjną do Sądu Najwyższego. Ten skierował ją do ponownego rozpatrzenia przed Sąd Apelacyjny.

Sąd Apelacyjny uchylił wyrok skazujący TVN na grzywnę w styczniu 2017 roku. Sędziowie uznali, że zachowania jurorów były „na granicy dobrego smaku”.

Gwiazda Top Model nie żyje – przegrała walkę z chorobą

Po tym wyroku znów interweniowała KRRiT, która wniosła do Sądu Najwyższego o kasację tego wyroku. W środę na posiedzeniu niejawnym w Izbie Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych odmówiono przyjęcia tej skargi do rozpatrzenia. Jak podają Wirtualne Media, skarga została odrzucona na etapie tzw. przedsądu, kiedy sprawdzane jest, czy spełniono przesłanki formalne do rozpoznania jej.

Oznacza to, że TVN ostatecznie nie zapłaci grzywny 150 tys. zł.

Nie będzie kary dla TVN za dotykanie piersi przez jurorów

Nie będzie kary dla TVN za dotykanie piersi przez jurorów

Nie będzie kary dla TVN za dotykanie piersi przez jurorów

Nie będzie kary dla TVN za dotykanie piersi przez jurorów