W niedzielę 19 listopada w wieku 92 lat zmarł Włodzimierz Musiał. Aktor zasłynął w roli Szpuli z „Vabank” oraz wziął udział w kultowych filmach takich jak „Kariera Nikodema Dyzmy”, „Kogel Mogel”, „Kingsajz”, „Magnat”, „Wiedźmin” i „13 posterunek”.

Jego ostatnią rolą był film „Prawda” w reżyserii Łukasza Karwowskiego, który nie miał jeszcze premiery. Łącznie w trakcie całej swojej kariery Włodzimierz Musiał wystąpił w ponad 100 rolach.

Nie żyje Hanna Gucwińska. Autorka kultowego programu „Z kamerą wśród zwierząt”

Nie żyje Włodzimierz Musiał. Aktor z kultowych filmów „Vabank”, „Kariera Nikodema Dyzmy”, „Kingsajz”

O śmierci aktora poinformował portal Film Polski. Informacja pojawiła się również m.in na fanpage’u „Tych lat nie odda nikt”. We wzruszających słowach pożegnał go aktor i dziennikarz Rafał Dajbor na portalu e-teatr.pl:

Staram się unikać pisania pożegnań tych, których nie poznałem osobiście. Jednak w przypadku Włodzimierza Musiała robię wyjątek. Był bowiem jednym z aktorów, których szczerze podziwiałem na ekranie. I niezwykle żałuję, że nigdy go nie poznałem. Zmarł w Łodzi 19 listopada 2023. Żegnam go z wielkim smutkiem. Był jednym z aktorów, na których zawsze zwracałem uwagę. Jednym z tych, którzy pokazywali, że epizod na ekranie może być prawdziwym dziełem sztuki aktorskiej.

Budka Suflera pogrążona w żałobie. Nie żyje legenda polskiej muzyki w PRL

pasekkozak