Zofia Merle była cenioną polską aktorką teatralną i filmową, znana ze swoich charakterystycznych kreacji w takich produkcjach jak “Noce i dnie”, “Chłopi”, “Miś”, “Alternatywy 4” czy “Zmiennicy”, za które pokochali ją widzowie.

Nie żyje uwielbiany przez widzów Kapitan Holt z serialu „Brooklyn 9-9”!

Nie żyje Zofia Merle, ceniona aktorka filmowa i teatralna

O jej śmierci jako pierwszy poinformował portal tvp.info, powołując się na bliskich aktorki. Zofia Merle zmarła w Szpitalu Wolskim, w wieku 85 lat po latach zmagania się z ciężką chorobą.

W jej życiu nie brakowało osobistych tragedii – w 2013 roku w wieku zaledwie 42 lat odszedł jej syn Marcin po przegranej walce z rakiem trzustki. Po śmierci syna w jednym z wywiadów przyznała, że życie i kariera aktorska straciły dla niej sens:

To wszystko działo się tak strasznie dawno, że nic już z tego nie pamiętam. Chcę, żeby pan wiedział, że od kiedy umarł mój syn, takie słowa jak teatr, film, telewizja, radio, dubbing, estrada i kabaret stały się dla mnie tylko pustymi dźwiękami oznaczającymi sprawy, z którymi nie chcę mieć już nigdy więcej nic wspólnego. I to może pan napisać w swojej książce – powiedziała w rozmowie z Rafałem Dajborem.

Osiem lat później kobieta pożegnała swojego 91-letniego męża Jana Mayzela. Niestety, ze względu na bardzo zły stan zdrowia nie mogła uczestniczyć w pogrzebie swojego ukochanego męża:

Zosia jest bardzo schorowana i nie mogła być na pogrzebie. Mieszka w bloku bez windy i już od pewnego czasu nie wychodzi z domu, bo nie jest w stanie wejść ani zejść po schodach – ujawnił wówczas Super Express.

Nasze kondolencje dla rodziny i przyjaciół Zofii.

Nie żyje Elżbieta Sommer. Legenda polskiej telewizji, znana jako „pani Chmurka”

pasekkozak