Jared Joseph Leto to amerykański aktor i reżyser filmowy. Znany również jako wokalista i gitarzysta zespołu „30 Seconds to Mars”. W swojej karierze aktorskiej otrzymał ogromne wyróżnienie laureata nagrody Oscara za najlepszą rolę drugoplanową w filmie „Witaj w klubie” jako kobieta trans płciowa Rayon.

Przez lata pytali go o sekrety pielęgnacji skóry. Jared Leto wypuszcza własną linię kosmetyków

Jared Leto już od 2017 roku chwalił się swoimi wyczynami wspinaczkowymi. Wybrał się wtedy z zawodowcem w tej dziedzinie na wycieczkę po Kanionie Czerwonych Skał w stanie Nevada. We wrześniu tego roku w internecie pojawiły się filmy, na których to aktor wspinał się po ścianie pięciogwiazdkowego Hotelu de Rome w Berlinie. Ryzykował upadek, gdyż całą drogę pokonał w klapkach bez zabezpieczenia. Aktor zdołał znaleźć się ponad oknami na pierwszym piętrze XIX-wiecznego hotelu.

Jared Leto znów wspina się po budynku w klapkach i bez zabezpieczenia. Tym razem w Berlinie

Tym razem muzyk jako pierwszy w historii, legalnie wspiął się na Empire State Building. Co Jared Leto mówi o swoim wyczynie?

To było niezwykłe. […] Móc oglądać wschód słońca nad miastem wiele dla mnie znaczy. Jeszcze jak byłem dzieckiem, Nowy Jork był dla mnie miejscem, w którym możesz spełniać swoje marzenia. Zawsze chciałem też zostać artystą, a Nowy Jork jest miastem, do którego przyjeżdżasz, żeby się nim stać. Empire State Building zawsze był dla mnie tego symbolem. – mówi z „Today” Jared Leto

Jared Leto wcieli się w rolę Hugh Hefnera?

Przyznał również, że wyzwanie, które podjął, przerosło jego oczekiwania i okazało się dużo trudniejsze w rzeczywistości, niż myślał.

Byłem bardziej podekscytowany niż zdenerwowany. Ale muszę być szczery, było to bardzo, bardzo trudne. Było o wiele trudniej, niż myślałem. – wyznaje w rozmowie z „Today” Jared Leto

Na koniec wspomniał również o trasie koncertowej swojego zespołu, która promuje szósty album studyjny „Thirty Seconds to Mars”. Fani nie mogą wyjść z zachwytu zarówno z osiągnięcia aktora, jak i nowej trasy koncertowej. 

Jared Leto fot. Julien Reynaud/APS-Medias/ABACAPRESS.COM

Lady Gaga, Adam Driver, Al Pacino and Jared Leto, Ridley Scott, Giannina Facio; fot. MARIO ANZUONI / Reuters / Forum

Lady Gaga, Jared Leto, Al Pacino; fot. DUTCH… / BACKGRID / Backgrid USA / Forum

Anne Hathaway, Jared Leto; fot. MARIO ANZUONI / Reuters / Forum