Pomysł na film o założycielu Playboy’a narodził się już 10 lat temu. Prawa do jego historii miało Universal Pictures i Imagine Entertainment. Brett Ratner kupił je w 2015 roku stając się reżyserem i producentem filmu. Hugh był z tego powodu bardzo zadowolony, ale niestety nie doczekał się współpracy. Powiedział:

Wiadomo, co było dokładną przyczyną śmierci Hugh Hefnera

W ostatnich latach pojawiło się duże zainteresowanie tym, by opowiedzieć historię mojego życia na dużym ekranie. Zawsze wierzyłem, że kiedy nadejdzie właściwy czas, by to zrobić, zbiorą się też idealni partnerzy do tego projektu. Wierzę, że tym idealnym partnerem jest właśnie Brett Ratner i jego ekipa z RatPac Entertainment.

Brett zdradził, że w rolę Hugh Hefnera bardzo chce się wcielić Jared Leto.

Jared jest moim starym przyjacielem. Kiedy usłyszał, że zdobyłem prawa do historii Hefa, powiedział mi: „Chcę go zagrać. Chcę go zrozumieć.” I naprawdę wierzę, że Jared da radę to zrobić. Jest jest jednym z największych aktorów dzisiejszych czasów.

Z czego będzie żyć Crystal Harris po śmierci Hugh Hefnera?

Ratner chciał poznać Hefnera z Jaredem podczas jego 91. urodzin, które połączone były z premierą serialu American Playboy: The Hugh Hefner Story. Niestety, w kwietniu Hugh już nie czuł się najlepiej i nie doszło do spotkania. To jednak nie jest przeszkodą.

Istnieje wystarczająco dużo materiałów na temat Hefa, z których Jared będzie mógł wyciągnąć tyle informacji, ile tylko będzie chcieć.

Nadaje się do tej roli? Fizycznie nie ma między nimi żadnego podobieństwa, jednak odpowiednia charakteryzacja może wiele zmienić, tak jak np. wtedy, gdy wcielił się w rolę Jokera w Suicide Squad.

Jared Leto wcieli się w rolę Hugh Hefnera?

Jared Leto wcieli się w rolę Hugh Hefnera?

Jared Leto wcieli się w rolę Hugh Hefnera?

Jared Leto wcieli się w rolę Hugh Hefnera?

Jared Leto wcieli się w rolę Hugh Hefnera?