Kobiety z roku na rok są coraz bardziej świadome swojego ciała i kobiecości, walczą o swoje prawa i sprzeciwiają się presji, która jest na nie nakładana. Dzięki Internetowi organizują akcje, które solidaryzują kobiety na całym świecie, jak na przykład ruch #metoo – kobiety zaczęły głośno mówić o molestowaniu seksualnym i mizoginizmie oraz #bodypositive –  zaczęły mówić o kompleksach, problemach z akceptacją i wrzucać swoje zdjęcia w samej bieliźnie.

Nowy trend Januhair

Teraz nastała kolejna akcja dziewczyn. Sprzeciwiają się popularnym postanowieniom noworocznym jak na przykład schudnięcie, czy zdrowe odżywianie. Nastał nowy trend #Januhair – kobiety przez cały styczeń nie będą się golić.

Akcja zaczęła się od 21-letniej Laury Jackson, studentki z Exeter University. Chciała stworzyć szkolny projekt, który przeobraził się w światową akcję.

MOCNY clip Justina Timberlake’a do Supplies. Nawiązuje m.in. do akcji #MeToo

Uczestniczki akcji tłumaczą, że na początku jest to dziwne i niekomfortowe, jednak już po krótki czasie czują się wolne. Natomiast w akcji nie chodzi tylko o własne doświadczenie, ale także o zebranie funduszy na projekt #bodypositive pod hasłem Body Gossip.

Zaczęłam lubić swoje włosy, a przede wszystkim brak tego niekomfortowego uczucia,  że oto znów muszę się ogolić. Choć sama czułam się bardziej wolna i pewna siebie niż kiedykolwiek indziej, widziałam, że inni tego nie rozumieją, nie zgadzają się ze mną. Zrozumiałam, że jest jeszcze wiele do zrobienia ku temu, by każda z nas potrafiła prawdziwie i całkowicie zaakceptować wybór innej kobiety – napisała Laury Jackson na swoim Instagramie.