Anetki Piotrowskiej w Stanach nie chcieli, ale za to inna Polka robi furorę w amerykańskiej wersji Tańca z Gwiazdami. Już po raz czwarty Edyta Śliwińska wystąpi w popularnym show. Jest jedyną cudzoziemką, którą organizatorzy zapraszają do udziału w programie przy każdej edycji.

Wychowała się w Warszawie, gdzie ciężko trenowała, żeby być mistrzynią świata. Muzyka jest tym elementem, który niezmiennie pasjonuje ją w tańcu. Lata wyrzeczeń opłaciły się. Tańczyła z m.in. z Evander Holyfield’em, Georgem Hamiltonem i Joey’em Lawrence’m, z którym zajęła trzecie miejsce.

Tym razem trafił jej się partner z włoską duszą. Edyta będzie uczyć Vincenta Pastore, znanego w Polsce z serialu Rodzina Soprano. Gra tam groźnego Sala „Big Pussy\” Bonpensiero.

Edyta obawia się o jego możliwości taneczne Vincent jest bardzo miłym facetem, ale nie wiem, jak nam pójdzie w tańcu. Trochę się martwię, bo ma pokaźny brzuszek i trudno będzie mu wykonywać taneczne figury. Ale w czasie pierwszych prób, gdy ćwiczyliśmy cza-czę, wykazał bardzo dużo samozaparcia.

Z kolei Vincent chwali ją jest nie tylko świetną tancerką, ale i bardzo cierpliwą nauczycielką. Znam swoje możliwości i wiem, że ze mną nie będzie miała łatwo. Wziąłem udział w show, bo to dla mnie wyzwanie, któremu za parę lat mógłbym już nie sprostać. Ale podchodzę do tego z przymrużeniem oka. W końcu chodzi o zabawę.

Nasza polska gwiazda profesjonalnie tańczy z Alec’iem Mezo, który wygrał pierwszą edycję TzG. Jak mówi tancerka na parkiecie rodzi się chemia. Może to właśnie przez to zapałała do swojego przystojnego tancerza uczuciem. Para jest zaręczona i niedługo zamierzają się pobrać.

A jaka jest na co dzień nasza rodaczka? Uwielbia rumbę i kuchnię swojej mamy. Czyta książki Gabriela Garcia Marqueza, Dostojewskiego, Tołstoja, Ibsena, Szekspira i Dumas. Z polskich twórców uwielbia Sienkiewicza i Herberta. Nie ma ulubionych artystów, za to chwali Lance’a Armstronga za niezłomnego ducha. W świecie filmu jej podziw budzą Ingrid Bergman, Julia Roberts, Uma Thurman, Audrey Hepburn, Meryl Streep oraz Marlon Brando, Sean Penn, Al Pacino, Nicolas Cage i Johnny Depp. Ma niebiesko- zielone oczy i uznawana jest za jedną z najseksowniejszych tancerek w amerykańskim show. Zresztą widać to na filmikach.

Więcej o niej znajdziecie tutaj. Z kolei na tej stronie znajdziecie przykład jak tańczy z partnerem. Można też zakupić płyty DVD z lekcjami tańca i aerobikiem.