Paulina Młynarska (50 l.), dziennikarka i feministka, która często zabiera głos w sprawach kobiet i mniejszości, w bardzo mocnych słowach odniosła się do opublikowania decyzji Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji.

Paulina Młynarska UDERZA w Annę Lewandowską: „Jesteś kochana, że tak wspierasz kobiety i potrafisz na tym zarobić”

Paulina Młynarska o publikacji wyroku TK ws. aborcji

Paulina Młynarska chętnie wypowiada się w sprawach politycznych i społecznych, nie przebierając w słowach. W Polsce aborcja w przypadku ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu już nie jest legalna. Po publikacji wyroku TK dziennikarka dodała grafikę z hasłem „wy**ierdalać” i zdjęciem Sigourney Weaver jako Ellen Ripley z serii „Obcy”. Napisała:

Za mało rozpaczy i samobójstw nieheteronormatywnych dzieciaków…
Za mało spier… życia kobiet i dziewczyn, które nie mają jak zabezpieczać się przed ciążą, bo ani kasy, ani wiedzy, ani normalnego lekarza bez zasranej klauzuli sumienia w pobliżu – zaczęła.

Dalej jest jeszcze mocniej:

Za mało im walenia głowami w ściany bidulów przez niechciane dzieci z chorobą sierocą, które ważne i kochane przez squrwieli w koloratkach były tylko, dopóki znajdowały się w udręczonych brzuchach matek.
Za mało leżących we własnych odchodach, oszalałych z samotności, ciężko upośledzonych i przez nikogo niekochanych ludzi, też dzieci, w DPS-ach.

Kinga Duda w ogniu krytyki. MOCNE słowa Pauliny Młynarskiej

Młynarska bezpośrednio uderza w kler.

S**rwiele w sutannach sobie gratulują, bo ich zdaniem to jest wręcz zajebiste, że będzie w Polsce jeszcze więcej płaczu i zgrzytania zębami.
Nic ich tak nie podnieca jak ludzka rozpacz i desperacja. Dalejże!
Niech się małe, wulgarne ku*ewki i ich koledzy – pedały w rurkach, masowo pozarażają COVID-em na demonstracjach.
Niech ich pałuje i zamyka policja.
Niech idzie kasa na zamykanie ich w więzieniach.
(…) Niech będzie słychać płacz i szloch.
Dajcie im więcej bólu, żeby wielki KLER mógł sobie wreszcie raz a dobrze zwalić konia i się porządnie spuścić.
Tymczasem w klubowym fotelu, w tweedowej marynarce pyka aromatyczną fajkę DEMOKRATA. Inteligent, elegant i człowiek kultury. I on nawet rozumie irytację tych, co protestują.

Paulina Młynarska

scena z: Paulina Młynarska, SK:, , fot. Piętka Mieszko/AKPA

Paulina Młynarska

scena z: Paulina Młynarska, SK:, , fot. Piętka Mieszko/AKPA