Nie cichą echa po wyroku Trybunału Konstytucyjnego. Paulina Młynarska jest kolejną gwiazdą, która zabrała głos w tej sprawie. Dziennikarka odniosła się nie tylko do decyzji sędziów, ale bezpośrednio zaatakowała byłą minister Jadwigę Emiliewicz, która ogłosiła, że wolność kobiety kończy się, kiedy zachodzi ona w ciążę.

Paulina Młynarska jest zbulwersowana zakazem wstępu do lasów, zaapelowała do władzy MOCNYMI słowami

Paulina Młynarska atakuje Emilewicz

Słowa Jadwigi Emilewicz wypowiedziane na antenie TVN 24 oburzyły znaną z liberalnych poglądów Paulinę Młynarską. Dziennikarka dała upust emocjom na Instagramie.

Swój wpis Paulina Młynarska rozpoczęła od cytatu, który jak przyznała, podniósł jej ciśnienie przy porannej kawie.

Życie ludzkie postrzegam jako wartość naprawdę najwyższą i to nie my decydujemy o tym, kiedy ono się zaczyna. (…) Wolność kobiety jednak kończy się w momencie, kiedy zachodzi w ciążę, bo jest ograniczona wolnością dziecka – powiedziała była wicepremier.

Paulina Młynarska nie potrafiła opanować złości.

Całe szczęście, że za sprawą przenikliwości i dobroci naszych kochanych polityków i polityczek matki mogą jednak w Polsce zachować spory zakres wolności. Wolność od zatrudnienia, wolność od alimentów, wolność w pełni samodzielnego radzenia sobie z opieką nad dzieckiem chorym, wolność od bezproduktywnego spędzania czasu na spaniu w nocy, wolność zbiórek społecznych aby użebrać kasę na rehabilitację, leki, operacje, wolność od życia osobistego (…). Wolność od emerytury, wolność prac dorywczych na starość. Och, qurwa, ileż tych wolności jednak zabezpieczyli Polkom politycy odkąd upadła komuna – pisała wzburzona.

Dalej przystąpiła do ataku na byłą minister.

Do Pani się zwracam: ty wstrętna, zachwycona własną „dobrocią”, narcystyczna babo na usługach patrirarchalnych dziadersów! Idź pomnażać swoje „dobro” na własnym podwórku, a polskie matki zostaw w spokoju! Skończyło się meblowanie im życia –  skwitowała.

Podzielacie jej zdanie?

Minister Jadwiga Emilewicz

Jadwiga Emilewicz, fot. Jerzy Dudek / Forum

Paulina Młynarska, fot Jacek Kurnikowski/AKPA

Paulina Młynarska, fot. Jacek Kurnikowski/AKPA