Kinga Duda, córka prezydenta, na ostatniej prostej towarzyszyła ojcu w wyścigu po fotel głowy państwa. Jej nieobecność podczas kampanii wzbudzała równie duże kontrowersje co milcząca postawa jej matki Agaty Kornhauser-Dudy. Kiedy pociecha pary prezydenckiej zabrała głos, wcale nie było lepiej.

Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski z rodzinami na wieczorze wyborczym. Kinga Duda ZACHWYCIŁA stylizacją (ZDJĘCIA)

Kinga Duda i jej występ na wiecu ojca

Andrzej Duda z rodziną oczekiwał na pierwsze wyniki głosowania w Pułtusku. Kiedy ujawniono, że urzędujący prezydent najprawdopodobniej zachowa stanowisko na kolejne 5 lat, głos zabrała jego córka.
Kinga Duda w krótkim przemówieniem ukradła show i zaprzeczyła wszystkiemu, co mówił jej ojciec podczas kampanii wyborczej.

Musimy poczekać na oficjalne wyniki wyborów, ale wiem, że jeżeli za kilka dni okaże się, że tata wygrał wybory, to wiem, że będzie dobrze wykonywał swoje zadanie, bo jest dobrym człowiekiem, który kocha ludzi i kocha ten kraj i zrobi wszystko, żeby było dla Polski jak najlepiej. Niezależnie od tego, w co wierzymy, jaki mamy kolor skóry, poglądy, jakiego kandydata popieramy i kogo kochamy, wszyscy jesteśmy równi i wszyscy zasługujemy na szacunek. Nikt nie zasługuje, aby być obiektem nienawiści – powiedziała córka prezydenta – elekta.

Internauci szybo zauważyli, że słowa Kingi Dudy stoją w sprzeczności z tym, co w czasie kampanii prezydenckiej mówił jej ojciec, który nawał społeczność LGBT „ideologią nie ludźmi”. Znana z odważnych poglądów Paulina Młynarska postanowiła zabrać głos, nie szczędząc słów krytyki.

Agata Duda nie udzielała się w mediach z powodu „sprzeciwu” – na wieczorze wyborczym zabrała głos i zaliczyła WPADKĘ

Kingo Dudo! Mój profil obserwuje sporo osób, które możesz znać ze studiów, zwłaszcza młodych kobiet i mężczyzn. Wiesz, takich, które i którzy, za sprawą nagonki rozpętanej przez Twojego tatę, boją się o siebie i bliskich każego dnia, bo kochają w „niewałaściwy” sposób (…). Jeżeli uważasz, że wszyscy zasługują na szacunek, są równi i nie powinni się bać, niezależnie od tego kogo kochają, TO CO TY TAM W OGÓLE WCZORAJ ROBIŁAŚ? Ludzie, którzy nie godzą się na faszystowskie szczucie przeciwko całym grupom społecznym, siedzieli wczoraj w Polsce w domach, z paznokciami zjedzonymi do kości (…). Twój tato, Kingo, dla własnej politycznej korzyści zgotował tym ludziom i ich dzieciom horror, który nie skończy się wraz z kamapanią. Kiedy więc stajesz u jego boku i nagle wypuszczasz z siebie tęczową chmurkę na temat szacunku i tolerancji, to nie jest żaden akt odwagi, ale czysty konformizm. Nieskażony niczym biel Twojego garnituru – napisała dziennikarka.

W jej ślady poszła Karolina Korwin-Piotrowska, która na Instagramie napisała:

Wszystko super, obrazek miodzio, tylko następnym razem, kiedy Twój szanowny tata, będzie bezkarnie i publicznie obrażał, niszczył i odczłowieczał innych, także Twoich rówieśników, kolegów, koleżanki, w imię zachowania władzy i konsekwentnego dzielenia ludzi, zareaguj szybciej, a nie z wieloletnim opóźnieniem. Buziaki

Agata Duda głosuje z mężem w KRAKOWIE. Christian Paul byłby zachwycony stylizacją pierwszej damy

Odmiennego zdania był Jacek Poniedziałek, który na Facebooku wziął w obronę Kingę Dudę:

(…)Dzisiejsza mowa Kingi Dudy bardzo mnie zaciekawiła, bo myślę sobie, czy to nie jest próba zmiany języka. Dokonana ustami córki. A mówiła to szczerze, czyli Andrzej Duda musiał mieć świadomość, co powie. Przecież ojciec z córką rozmawiają ze sobą. Czyli sam się łapię na tym, że więcej jest zysków niż strat mimo wszystko. Dlatego nie popadajmy w rozpacz.

 

Myślicie, że Kinga Duda odpowie?

Paulina Młynarska, Michał Pol, SK:, , fot. Krzemiński Jordan/AKPA

Kinga Duda w kościele, fot. AKPA

Kinga Duda, fot. Niemiec/AKPA

Agata i Andrzej Duda z córką

Agata i Andrzej Duda z córką/fot. FORUM