Pippa Middleton i jej mąż, James Matthews rok temu zostali rodzicami. W październiku 2018 roku na świat przyszedł synek pary, Arthur Michael William Matthews. Dziś chłopiec ma już roczek. W ostatnim artykule, który Pippa opublikowała na łamach magazynu Waitrose Weekend (siostra księżnej Kate prowadzi w magazynie stałą rubrykę), dowiadujemy się, że synek Pippy od kilku miesięcy jest poddawany pewnej terapii.

Pippa Middleton jest WŚCIEKŁA na księżną Meghan

Pippa Middleton zdecydowała się prosić o pomoc oseopatę. Terapia dziecka Pippy zaczęła się, gdy Arthur miał 7 miesięcy. Pippa nie zdradza dokładnie, co ją niepokoiło w zachowaniu dziecka. Zarysowuje jedynie zakres, w którym działa lekarz – osteopata.

Tuż po narodzinach Arthura usłyszałam rozmowę kilku matek, które rozprawiały na temat osteopatii czaszkowej – pisze Pippa w swoim artykule. – To popularna terapia dla noworodków, szczególnie dla tych, które mają za sobą trudny poród, cierpią na zaburzenia albo mają problemy ze snem. Terapia uspokaja, relaksuje i poprawia jakość snu u dzieci – pisze Middleton.

Pippa Middleton w tej stylizacji przypomina nam Meghan Markle (ZDJĘCIA)

Mama Arthura zapewnia, że widzi efekty osteopatii obserwując synka:

Byłam pod wrażeniem widząc, jak to go uspokaja – pisze Pippa.

Siostra księżnej Kate pisze też, że osteopata, który masuje jej synka, zauważył i rozpracował zgrubienie na szyi dziecka. Zgrubienie powstało prawdopodobnie dlatego, że chłopiec sypiał głównie na jednym boku. Osteopata zajął się także nóżkami dziecka – Pippa pisze, że rączki Arthura były silniejsze, niż jego nóżki.

Lekarz pokazał mi ćwiczenia, które pomogły – pisze Pippa.

Pippa Middleton z OGROMNYM ciążowym brzuszkiem! Miało jej nie być na ŚLUBIE

Co to jest osteopatia?

Według Wikipedii osteopatia jest metodą, w której badanie manualne wykorzystywane jest do stawiania diagnozy i leczenia chorych. Osteopatia uznaje i akceptuje zależność pomiędzy ciałem a umysłem zarówno w stanie określanym jako zdrowie, jak i w stanie chorobowym. Traktuje ona ciało ludzkie jako całość zarówno w aspekcie strukturalnym, jak i funkcjonalnym, zakłada ona, że organizm ludzki posiada zdolności do autoregulacji i przywracania homeostazy. Leczenie osteopatyczne jest więc ściśle powiązane z indukcją tychże mechanizmów (źródło Wikipedia).

Pippa Middleton, fot. FORUM/Backgrid

Pippa Middleton z mężem, fot. MEGA / Mega Agency / Forum

Pippa Middleton, fot. FORUM/Backgrid

Pippa Middleton, fot. FORUM/Backgrid