Po sukcesie ubiegłorocznej, kameralnej prezentacji w ciągu dnia Dawid Woliński postanowił powtórzyć tę formułę. Tym razem najnowsza kolekcję projektanta na 2024 została zaprezentowana 9 października w przestrzeni KinoGram w Fabryce Norblina.

Gąsiewska, Markowska, Kosel, Woliński bawią się z Dakotą Johnson i Chiarą Ferrangi na jednej imprezie

Pokaz kolekcji Dawida Wolińskiego

Jedyny taki projektant i kolekcja – jedyne takie kino, więcej niż kino! Projekty Dawida Wolińskiego oglądały jego klientki, przyjaciele, przedstawiciele mediów oraz gwiazdy i osobowości medialne, m.in.: Aneta Kręglicka, Ada Fijał, Kasia Sokołowska, Michael Zielinski (aktor i model Saint Laurent), Lara Gessler, Zosia Ślotała, Anna Markowska czy Daria Ładocha.

Edyta Herbuś, Aleksandra Domańska, Natalia Przybysz, Laura Samojłowicz prężą się na salonach

Projekty Wolińskiego prezentowali modele z poprzednich edycji Top Model, m.in. Karolina Pisarek oraz Sabina Jakubowicz, modelka zaprzyjaźniona z projektantem, dla której tworzy kreacje na czerwony dywan. Na wybiegu pojawiła się muza projektanta – Grażyna Szapołowska, ikona kina i mody, która jest kwintesencją nonszalanckiego szyku i kobiecości.

Wszystko już było – w sztuce, architekturze czy modzie. Dlatego mnie niezmiennie inspiruje kobieta – jej charme, elegancja, osobowość oraz tkanina i otaczający świat. Widząc konkretny materiał kształtuję wizję dotyczącą tego, co mogę z niego zrobić, a ciało kobiety to niekończące się źródło inspiracji. Chcę je pokazywać przez pryzmat moich projektów w najlepszym jego wydaniu, tak by każda kobieta czuła się piękna i pewna siebie – mówi Dawid Woliński.

Polka zabłysnęła w sukni Dawida Wolińskiego w Cannes (ZDJĘCIA)

Kasia Sokołowska

Lara Gessler

Anna Markowska

Karolina Pisarek

Jakob Kosel

Ada Fijał

Zosia Ślotała

Anna Nowak

Sylwia Butor

Tomasz Iwan i Karolina Woźniak

Joanna Przetakiewicz i Dawid Woliński

Edyta Zając

Oliwier Janiak