Od czasu olbrzymich sukcesów Adama Małysza skoki narciarskie w Polsce wzbudzają olbrzymie emocje. Wszystko jednak wskazuje na to, że tegoroczny Turniej Czterech Skoczni nie będzie wyjątkowo szczęśliwy dla Polaków.

Adam Małysz ma powody do radości. Czeka go WAŻNY dzień

Turniej Czterech Skoczni bez Polaków?

Koronawirus nie ustępuje i krzyżuje plany nie tylko artystom, ale również sportowcom, którzy muszą rezygnować z udziału w zawodach ze względu na pandemię covid-19. Do pechowego grona właśnie dołączyła polska kadra skoczków narciarskich.

Wczoraj wyniki testów potwierdziły najgorsze – u Klemensa Murańki potwierdzono obecność groźnego patogenu. Na domiar złego stało się to tuż przed rozpoczęciem prestiżowego Turnieju Czterech Skoczni, który rozpoczyna się dziś w Oberstdorfie. W związku z pozytywnym wynikiem badania czarne chmury zawisły nad całym zespołem. O ich losie zdecydowali organizatorzy konkursu.

Piotr Żyła bierze ślub? Partnerka skoczka wrzuciła wymowne zdjęcie na Instagram

Ostatecznie zdecydowano, że żaden z polskich skoczków nie weźmie udziału w pierwszym dniu konkursu.

Bardzo żałujemy tej decyzji, ale dla ochrony wszystkich innych sportowców nasz wydział zdrowia nie miał innego wyjścia. Decyzją władz nie możemy pozwolić polskiej drużynie wystartować w Oberstdorfie – powiedział Florian Stern w imieniu organizatorów.

Zaznaczono, że jeśli kolejne testy dadzą wynik negatywny, to istnieje szansa na powrót Polaków do konkursu. Oprócz Murańki w składzie polskiej kadry znaleźli się Kamil Stoch, Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Andrzej Stękała, Aleksander Zniszczoł oraz  Maciej Kot.

Justyna Żyła już nie jest blondynką show-biznesu. Została brunetką! 

Ostatni Turniej Czterech Skoczni bez udziału polskich zawodników odbył się na przełomie 1981/82 roku z uwagi na wprowadzony stan wojenny.

Polska kadra

Piotr Żyła, Andrzej Stękała, Kamil Stoch i Dawid Kubacki na podium fot. Reuters / Forum

Klemens Murańka

Klemens Murańka, fot. Marcin Szkodzinski / Forum