Ciekawa akcja – polskie gwiazdy pozbywają się ulubionych sukienek, aby wystawić je na aukcji. Wszystko po to, aby wspomóc Fundację im. Darii Trafankowskiej, zmarłej nie tak dawno po przegranej walce z rakiem.

– Duśka była osobą, która kompletnie nie przywiązywała wagi do dóbr doczesnych – opowiada Dorota Landowska, prezes fundacji. Aktorka nie interesowała się specjalnie najnowszą modą, nie wiedziała, jaki krem jest pod oczy, a który na szyję, chociaż koleżanki chętnie ją w tym instruowały. Była za to szczodra, otwarta i po prostu dobra.

Sukienka ofiarowana przez panią Darię spadła z półki na głowę obecnej pani prezes, kiedy przypadkiem otworzyła drzwi szafy. Jak z nieba.

Tak narodził się pomysł akcji „Sukienka\”.

24 czerwca podczas Tygodnia Mody Warsaw Fashion Street uroczyście zainauguruje działalność Fundacji im. Darii Trafankowskiej.

Polskie aktorki przekażą na ten cel swoje ulubione kreacje. Każda z nich trafi na aukcję Allegro. Dochód ze sprzedaży każdej z sukienek zasili konto fundacji, która będzie wspomagać chorych aktorów.

– Duśka umarła 9 kwietnia i dokładnie w tych dniach, w trzecią rocznicę jej śmierci, dostaliśmy sądową zgodę. Tę zbieżność potraktowałam symbolicznie – mówi Dorota Landowska.

Więcej w najnowszym numerze magazynu Gala.

Poniżej Daria Trafankowska:

I prezes fundacji, Dorota Landowska: