Katie Piper (36 l.), która 12 lat temu została oblana kwasem przez wynajętego przez jej eks chłopaka napastnika, jest bohaterką sesji zdjęciowej i wywiadu w nowym numerze Harper’s Bazaar.

Oblana kwasem Katie Piper w TAKIEJ stylizacji! Odważnie?

Katie miała 24 lata, gdy jej życie zawisło na włosku. Wynajęty przez jej byłego chłopaka (byli razem zaledwie 2 tygodnie) napastnik oblał Katie kwasem. Dziewczyna wyszła z wypadku z koszmarnymi urazami. Przeszła ponad 300 operacji, by odzyskać zdrowie. To była droga przez mękę, do dziś celebrytka zmaga się z bólem i problemami zdrowotnymi. W czasie ataku straciła wzrok w jednym oku, jej twarz została zdeformowana. Spalona skóra na rękach i dekolcie już nigdy nie będzie zdrowa.

Ale Katie się nie poddaje. Piper założyła rodzinę, ma dwoje dzieci – 6-letnią Bellę i 2-letnią Penelope. W dobie kultu piękna i operacji plastycznych Katie stara się przekazać, że piękno ma wiele twarzy, a to, co najważniejsze, najbardziej wartościowe i piękne pochodzi z wnętrza człowieka. Piper dziękuję za każdy dzień, za to, że żyje, ma szcześliwą rodzinę i wciąż może pracować w swoim zawodzie. 36-latka udziela się w wielu akcjach uświadamiających ludzi, o co naprawdę chodzi w życiu.

Katie Piper – ofiara ataku kwasem – urodziła drugie dziecko

Teraz Katie gości na łamach „Harper’s Bazaar”. Celebrytka zapewnia, że nauczyła się pewności siebie i chce jej nauczyć wszystkich tych, którzy z różnych powodów czują się gorsi, niedocenieni czy odtrąceni.

Bohaterka na miarę naszych czasów?

Katie Piper

Katie Piper, fot. Jill Mayhew / Capital pictures / Forum

Katie Piper

Katie Piper, fot. PIC. SUPPLIED BY PLANET PHOTOS / Planet / Forum

Katie Piper

Katie Piper, fot. Tom Belcher / Capital pictures / Forum