Robert Janowski to polski piosenkarz i kompozytor. Wśród polskiej publiczności znany jest jako prezenter telewizyjny i radiowy. W latach 80. był wokalistą zespołów nowofalowych. Ogólnopolski rozgłos przyniósł mu program „Jaka to melodia”, z którego kilka lat temu odszedł. Aktualnie jest jurorem w znanej audycji telewizyjnej – „Twoja twarz brzmi znajomo”.

Robert Janowski TRACI pracę! Czy Jaka to Melodia znika z anteny?

Fani oburzeni zachowaniem Roberta Janowskiego w programie

„Twoja twarz brzmi znajomo” niezmiennie wzbudza wiele emocji wśród widzów. W siódmym odcinku aktorka Pola Gonciarz wcieliła się w muzyka – Michała Szczygła. Na scenie wykonała utwór „Adrenalina”. Jurorzy nie byli zachwyceni jej występem. Krytyka skierowana była głównie wobec samego Michała Szczygła. Nieprzychylną wypowiedź w programie „Twoja twarz brzmi znajomo” rozpoczął Robert Janowski, który złośliwie podsumował twórczość piosenkarza.

Michałowi gratuluję serdecznie. — pisze fajne, chwytliwe piosenki dla młodych ludzi. Życzę mu artystycznych spełnień — może niekoniecznie, jak ten utwór, ale od czegoś trzeba zacząć…- komentuje juror

Norbi PRZEGRYWA z Robertem Janowskim jako prowadzący Jaka to melodia

Po wyrażeniu swojej kontrowersyjnej opinii dowiedział się, że 24-latek siedzi na widowni. Podczas całej jego wypowiedzi  kamera nagrywała bezcenną reakcję muzyka. Maciej Rock dopiero po ocenach jurorów zwrócił się do Michała Szczygła z prośbą o opinię w sprawie występu Poli Gonciarz. Artysta pogratulował aktorce, a także odniósł się do ocen jurorów.

Pozdrawiam jurorów za ocenę mojej twórczości… – odpowiedział z widowni piosenkarz

Robert Janowski rozwiódł się z żoną

Widzowie Polsatu również nie pozostali obojętni na to, co usłyszeli. Otwarcie skomentowali zachowanie Roberta Janowskiego.

  • Nie rozumiem, jak Janowski śmiał prawdziwego Michała Szczygła piosenkę krytykować, gdy on jest totalnym marnym śpiewakiem. Bezczelność.
  • Żenujące zachowanie pana Janowskiego. Każdy ma prawo tworzyć swoją muzykę na swój sposób i każda ma swoich zwolenników. Ja Michała bardzo lubię, a piosenki Janowskiego na liście przebojów nie widziałem…
  • Pan Michał został zaproszony na występ Poli i zapewne nie spodziewał się, że jego twórczość zostanie poddana krytyce przez Pana Janowskiego. To było przykre i nie na miejscu. Moim zdaniem Panu Michałowi należą się przeprosiny – pisali widzowie programu

 

Robert Janowski, Monika Janowska, fot. Piętka Mieszko/AKPA

Michał Szczygieł, fot. Podlewski/AKPA

Robert Janowski, Monika Janowska, fot. Piętka Mieszko/AKPA

Robert Janowski, Monika Janowska, fot. Jacek Kurnikowski/AKPA

Monika Janowska, Robert Janowski, fot. Jacek Kurnikowski/AKPA

Robert Janowski, fot. Jacek Kurnikowski/AKPA

Monika Janowska, Robert Janowski, fot. Podlewski/AKPA