W filmie, na scenie czy w polityce każdy wspiera „swoich\”. Jeden drugiemu pomaga wdrapać się na szczyt. Tym bardziej, jeżeli łączą kogoś więzi rodzinne. Dzisiaj mamy dla Was małą galerię słynnych rodzeństw.

I tak na rodzimym rynku mamy Rafał i Marcina Mroczków. Obaj trwają w uporze i serialu M jak Miłość. Poza tym od czasu do czasu \”bywają\”, tańczą w kolejnych show, albo robią za gwiazdy imprezach wszelkiego pokroju.

Na scenie muzycznej królują kolejni bliźniacy. Bracia Golec dość szybko wywalczyli sobie miejsce wśród gwiazd polskiej muzyki. Słucha ich każde pokolenie, a ich braterska solidarność zjednuje sympatię.

Starsi i bardziej doświadczeni są bracia Pazura. Co prawda to nie bliźniaki, ale lepiej sobie radzą pod względem zawodowym niż Mroczkowie. Zarówno Cezary jak i Radosław mogą pochwalić się rolami w pełnometrażowych produkcjach. Ich zdolności aktorskich nikt nie odważy się zakwestionować.

Inaczej sprawa się ma z Pawłem i Dorotą Deląg. Siostrze przystojniaka jak na razie nie poszczęściło się pod względem kariery aktorskiej. Zresztą teraz mało co się o nich w ogóle słyszy.

Za oceanem najpopularniejsze są siostry Hilton. Nie wiadomo tylko, czy bardziej ze względu na rodzinną fortunę czy na skandale, w których biorą udział. Paris zaczęła nawet śpiewać. Nie jest to może twórczość wysokich lotów, ale też nikt nie spodziewał się po niej arii operowych. Nicky póki co stoi krok za siostrą.

Inny przykład sławnego rodzeństwa to Jessica i Ashlee Simpson. Starsza nawet ma talent muzyczny. Na dodatek okraszony seksownym opakowaniem. Młodsza poszła w jej ślady. Pod względem urody troszkę pomogli jej chirurdzy, ale kto by to jej wypominał 😉 Nad pociechami pieczę trzyma ostry tatuś. Może dlatego nie doszło jeszcze do publicznej awantury między siostrami. W trawie piszczy o ich ciągłej rywalizacji.

Kolejne amerykańskie księżniczki to siostrzyczki Spears. Britney nikomu przedstawiać nie trzeba. Niestety jej gwiazda gaśnie, a świat zgłasza zapotrzebowanie na kolejny egzemplarz. W tą niszę trafia Jamie Lynn. Jak dotąd grawa w serialach i nagrała nawet dwie piosenki. W jej przypadku chirurg nie był potrzebny. Miejmy nadzieję, że nie pójdzie w ślady starszej siostry pod względem skandali.

Na europejskiej ziemi wyhodowaliśmy panie Cruz. Obie łudząco podobne i utalentowane. Penelope zna cały świat, nie tylko ze względu na urodę, ale i na niekwestionowany talent aktorski. Nie bez powodu jest muzą Pedro Almondovara. Monica jest gwiazdą w ojczystej Hiszpanii. Kiedyś poświęcała się tańcu, teraz jej serce zdobyła telewizja. Sławniejsza z sióstr bardzo wspiera jej wysiłki. Obie Panie mają nawet na koncie wspólną kolekcję odzieży.

Dość już jednak o kobietach. Czas na pary mieszane 🙂 W Stanach co rusz na ekranie przewijają się Jake i Maggie Gyllenhaal. Oboje wystąpili w niezliczonej ilości produkcji. Nie należą jeszcze do ścisłego topu, ale coraz natarczywiej pukają do ich drzwi.

Jest jeszcze Angelina Jolie i jej brat James Haven. On jest znany tylko z soczystego pocałunku z siostrą i ujawniania coraz to nowszych rewelacji na jej temat. W sumie to też jakiś sposób na rozgłos. James to taka \”sława na przyczepkę\”.

W świecie mody najpopularniejsze są siostry Barros. Pierwsza pojawiła się Patricia. Jednak to Ana Beatriz zdobyła prym. Obie mają niesamowite oczy i ugruntowaną pozycję zawodową.

Jak widać w rodzinie siła. Zawsze można się posiłkować nazwiskiem siostry lub brata. Jedni wydeptują dzięki temu własne ścieżki. Inni odcinają kupony. Każdy z nich ma jednak dzięki temu pięć minut sławy.

Następnym razem przedstawimy Wam całe pokolenia znanych i bogatych.