Ashton Kutcher (41 l.) stawił się w sądzie jako świadek w sprawie zamordowania wiele lat temu młodej dziewczyny. Ashley Ellerin, z którą spotykał się wtedy Ashton, została brutalnie zamordowana w swoim domu. Dzień przed tragedią był u niej Kutcher.

Ashton Kutcher zamieszany w MORDERSTWO. Odreagowuje stres na spacerze z MILĄ KUNIS

Aktor pojawił się w sądzie w Los Angeles w środę. Był spięty i zdenerwowany – widać, że mimo upływu lat aktor wciąż przeżywa wydarzenia z tamtego czasu.

Kutcher zeznał, że poznał Ellerin na dwa miesiące przed jej śmiercią. 22-latka była studentką studiów o profilu modowym, zarabiała też jako tancerka erotyczna. Gdy Ashton poznał dziewczynę, spotykała się z jego przyjacielem. Mniej więcej dwa tygodnie przed tragedią Kutcher pojawił się na imprezie w jej domu, dziewczyna powiedziała mu wtedy, że jest już singielką. Para zaczęła się spotykać. Dzień przed morderstwem Ashton był umówiony z dziewczyną. Po południu zadzwonił, by powiadomić ją, że spóźni się na spotkanie, ponieważ musi się pojawić na party z okazji Grammy Awards.

Mila Kunis i Ashton Kutcher zabrali dzieci na śniadanie (ZDJĘCIA)

Ashton zeznał, że po godzinie zadzwonił znów do Ellerin i zostawił jej wiadomość, że będzie później. Dziewczyna miała do niego oddzwonić z telefonu koleżanki. Ahston twierdzi, że powiedziała mu, że nie ma problemu.

Aktor Ashton Kutcher zeznaje w sprawie  seryjnego mordercy Michaela Thomasa Gargiulo w Los Angeles, fot. FORUM/Frederick M. Brown/Pool via REUTERS

Kolejny telefon Ashtona, gdy jechał już na spotkanie, nie został odebrany. Kutcher poszedł do domu dziewczyny (oddalonego od jego domu o kilka przecznic). Przed domem dziewczyny Ashton stwierdził, że musi być w domu, ponieważ w oknach paliły się światła. Aktor dzwonił, ale nikt nie otwierał. Przez okno zobaczył, że w domu panuje bałagan, ale nie zastanowiło go to, ponieważ wiedział, że wcześniej w domu miała być impreza. Kutcher dodał, że na chodniku leżącym na schodach zauważył plamy – jakby z rozlanego wina. Nie mogąc wejść do środka, Ashton wrócił do domu.

KRYZYS w związku? DAWNO nie widzieliśmy takich Mili Kunis i Ashtona Kutchera

Ciało Ellerin znalazła na drugi dzień jej koleżanka, z którą Ellerin mieszkała. O morderstwo oskarżono Michael Gargiulo. Mężczyzna miał pchnąć dziewczynę nożem 47 razy.

Podczas zeznania Ashton Kutcher podkreślił, że gdy okazało się, że jego dziewczyna została zamordowana, przeraził się tym, że zostawił ślady swoich palców na klamce i na oknie, przez które zaglądał do środka domu. Powiedział, że zeznał wtedy wszystko na policji i dokładnie opisał to, co wydarzyło się poprzedniego wieczoru.

Podczas przesłuchania Ashton był wyraźnie roztrzęsiony, Fot. FORUM/ Genaro Molina/Pool via REUTERS

– Nie martw się, nie jesteś podejrzany – zażartował w sądzie obrońca oskarżonego o morderstwo.

Wtedy Ashton zaśmiał się, powiedział „dziękuję” i zakończył zeznanie. Potem odetchnął głęboko i wyszedł z sali sądowej.

Oskarżony o brutalne morderstwo byłej dziewczyny Kutchera Gargiulo (43 l.) jest podejrzewany o to, że w latach 2001 – 2008 podając się za pracownika naprawiającego klimatyzacje dostawał się do domów młodych dziewczyn i mordował je.

Jerzy Brzęczek o MORDERSTWIE siostry: Hania była mamą Kuby Błaszczykowskiego

Oprócz tego, że został oskarżony o zabicie Ellerin, jest też podejrzewany o zamordowanie 32-letniej Marii Bruno w jej apartamencie w El Monte w Kalifornii i atak na inną kobietę w Santa Monica, w 2008 roku. Tym razem ofiara przeżyła.

Gargiulo jest też podejrzewany o morderstwo 18-letniej Tricii Pacaccio z Chicago.

Ashton Kutcher przed sądem zeznaje w sprawie zabójstwa jego byłej dziewczyny, Fot. FORUM/Genaro Molina/Pool via REUTERS