Zapowiadała się świetna impreza, na którą mieszkańcy Jarosławia czekali już od dawna.

Niestety, koncert charytatywny nie odbył się. W tym samym czasie zespół Weekend występował na Podhalu…

Zebrane w trakcie imprezy środki miały zostać przeznaczone na posiłki dla dzieci z biednych rodzin. Organizacją tego przedsięwzięcia zajęła się Jarosławska Fundacja Pomocna Dłoń.

Kilka minut po godzinie 18.00 na scenę wyszli organizatorzy i poinformowali czekającą publiczność, że grupa Weekend nie przyjedzie z powodu ciężkich warunków atmosferycznych panujących na drogach.

– To jakaś kpina. Do Jarosławia nie dali rady przyjechać, ale w Cichej wystąpili. Może do nas po prostu im się nie opłacało? W końcu był to koncert charytatywny… – zastanawia się była fanka zespołu Weekend Ania.

Tego typu pogłoski dementuje menadżer zespołu Weekend, Tomasz Jakubowski.

– Nie dojechaliśmy do Jarosławia, gdyż nie pozwoliły nam na to warunki atmosferyczne. Na drogach panowały korki, wróciliśmy do Krakowa z myślą, że może uda nam się dostać do Jarosławia jakimś połączeniem lotniczym. Jednak i to rozwiązanie okazało się niewykonalne – wyjaśnia T. Jakubowski. – Koncert został przełożony na 22 marca. My nie rezygnujemy, przyjedziemy do Jarosławia i damy z siebie dwa razy więcej, aby wynagrodzić wszystkie niedogodności naszym fanom – kontynuuje.

Prezes Fundacji Pomocna Dłoń nie chce mieć jednak z zespołem nic wspólnego i składa sprawę do sądu rejonowego – domaga się zwrotu kosztów organizacji przedsięwzięcia.

Menadżer tłumaczy, że pieniędzy nie odda, bo nie podpisał umowy z fundacją. Fani domagają się zwrotu pieniędzy za bilety od organizatorów, którzy popadają w coraz to większe długi.

Kto ma rację w tym sporze? Zespół Weekend czy Fundacja Pomocna Dłoń?

Skandal! Weekend w sądzie!