Wiemy, że nie ma nic piękniejszego, niż wieczorny seans na Kozaczku z kawałkiem pizzy, na której ciągnie się pachnący oregano ser. I tak, wiemy, że cudownie jest czytać o perypetiach Kim Kardashian delektując się truskawkowym nadzieniem czekoladki.

Zobacz: Anna Lewandowska: Zdrowa dieta nie musi być droga

Wiemy też, że gorzej wygląda sytuacja po kilku tygodniach oddawania się takim przyjemnościom. Opięte spodnie są jeszcze bardziej opięte, a o sukience na Sylwestra, którą wypatrzyłyśmy miesiąc temu, możemy zapomnieć.

Jeśli chcecie uniknąć takich przykrych niespodzianek, zapraszamy Was do zmiany. Tak – Kozaczek to dziś Wasza Ewa Chodakowska i Anna Lewandowska
w jednym!

Akcji Trenujemy między plotkami patronuje redaktor naczelna magazynu SHAPE, Edyta Litwiniuk. Sportsmenka, trenerka fitness doskonale wie, jak „wziąć się za siebie”. Co jeść i jak ćwiczyć, by w ciągu miesiąca, który został nam do karnawału, wypracować lepszy nastrój i ładniejszą sylwetkę.

O czym musimy pamiętać? Edyta Litwiniuk radzi:

Dziewczyny, by osiągnąć zakładany cel MUSICIE najpierw bardzo konkretnie go sprecyzować i określić! Pamiętajcie, by był przede wszystkim realny!

Przestawiamy myślenie z „nie chce mi się” na „zrobię to dla siebie – uda mi się!”

Co jeść, aby szybko schudnąć?

Odstawiamy „trucizny” z codziennej diety, zastępujemy je prostym, smacznym i sprzyjającym naszej figurze i naszemu zdrowiu produktom i potrawom.

Sylwester i karnawał coraz bliżej! TRENUJ MIĘDZY PLOTKAMI!

Czytaj: Dorota Gardias w Shape mówi, jak schudła 6 kilogramów

Dbamy o to, by każdego dnia wygospodarować dla siebie czas na ćwiczenia – może właśnie między plotkami czytanymi na Kozaczku?

Idealnie będzie, jeśli uda się nam od czasu do czasu wysiąść z autobusu przystanek wcześniej i w ten sposób zaplanować spacer. Albo wyjść na dwór z dzieckiem. Może przyjaciółka będzie chciała wyjść na długi, wieczorny spacer?

Aby ułatwić sobie zadanie, Edyta Litwiniuk radzi:

Na koniec wypisz wszystkie cechy/zachowania/sytuacje, które odwodzą Cię od Twojego celu. Zastanów się nad każdą z tych pozycji i pomyśl w jaki sposób możesz im zaradzić lub zapobiec, np. wpiszesz na liście, że jesz fast foody na mieście – rozwiązanie problemu – przygotowanie posiłków i noszenie ich ze sobą. Wiadomo musisz się wcześniej zmusić, by je przygotować. Jestem pewna, że w pewnym momencie wyrobisz sobie nawyk i zwalczysz w sobie niepożądane zachowania.

Zaczynamy od diety

Jeśli postanowiłyśmy sobie, że w ciągu najbliższych kilku tygodni będziemy dbać o swoje zdrowie, samopoczucie i sylwetkę, musimy zrobić przegląd lodówki i spiżarni.

Na pewno dobrze wiecie, jakie produkty nie służą naszym seksownym kształtom. Fastfoody, potrawy smażone, węglowodany. Makarony, kluski, ciasta, naleśniki, tłuste kotlety, majonez do kanapek, słodycze.

Jak z tego zrezygnować?

Sylwester i karnawał coraz bliżej! TRENUJ MIĘDZY PLOTKAMI!

Zwyczajnie – z dnia na dzień zastąpić to wszystko lekkimi, zdrowymi zamiennikami. Zamiast ziemniaków każdego dnia – kasze (jaglana, gryczana), ryż, dużo warzyw. Zamiast ciastka na deser – płatki z owocami, ziarnami.

Szczegółowy jadłospis na 4 tygodnie znajdziecie tutaj.

Lada dzień pokażemy Wam filmy z ćwiczeniami. Bądźcie czujne!