Tomasz Kot to jeden z najbardziej uzdolnionych aktorów w Polsce. Zdobył sympatię widzów dzięki serialowi „Niania”, a ich szacunek po filmach „Bogowie”, „Skazany na bluesa” oraz „Zimna wojna”. Tomasz Kot wielokrotnie udowodnił, że odnajduje się praktycznie w każdej roli, a jego talent doceniono nawet za oceanem.

TOP 5 najbardziej oryginalnych stylizacji na premierze „Akademii Pana Kleksa”

Szampany dla dzieci z wizerunkiem Tomasza Kota

Teraz zagrał główną rolę w najnowszym filmie „Akademia Pana Kleksa” w reżyserii Macieja Kawulskiego. Widzowie na ekranach kin będą mogli zobaczyć produkcję od 5 stycznia. Niedawno odbyła się także huczna premiera filmu, na której nie zabrakło głównych postaci. Na czerwonym dywanie mogliśmy zobaczyć między innymi Tomasza Kota, Antoninę Litwiniak, Danutę Stenkę oraz Piotra Fronczewskiego, czyli „pierwszego” Pana Kleksa.

Już jest! Oficjalny trailer „Akademii Pana Kleksa”

Jak się okazało wizerunek Tomasza Kota z filmu „Akademia Pana Kleksa” został wykorzystany do promocji bezalkoholowych napojów dla dzieci imitujących szampana. W sieci wybuchło ogromne poruszenie, a sam aktor zebrał wiele negatywnych opinii za wspieranie takiej akcji promocyjnej.

HIT! Tomasz Kot wcielił się w Taco Hemingwaya!

Jak się okazało Tomasz Kot nie miał pojęcia o zamiarach wykorzystania jego wizerunku do promocji napojów bezalkoholowych dla dzieci. Aktor odrazu wystosował oświadczenie, które miało sprostować zaistniałą sytuację i uspokoić obserwujących go fanów. Choć sam jak twierdzi, nie wyrażał zgody na wykorzystanie jego fotografii.

Oświadczam, iż osobiście nie mam nic wspólnego z reklamą napojów bezalkoholowych imitujących szampany, na których pojawił się mój wizerunek i nie była to moja decyzja. Wszelkie pretensje powinny być kierowane do podmiotów za to odpowiedzialnych. Dowiedziałem się o istnieniu tych napojów w sklepach z postów w social media. Nie piję alkoholu od 18 lat i nigdy nie wyrażałem zgody na udział w reklamach pośrednio lub bezpośrednio związanych z alkoholem, w szczególności, kierowanych do dzieci. Moje zdanie na ten temat nie uległo zmianie. – napisał w oświadczeniu na swoim Instagramie Tomasz Kot

@testeralgorytmu Nowe w Lidlu Napoje sygnowane Akademią Pana Kleksa! #dc #dlaciebie #test #food #lidl ♬ dźwięk oryginalny - testeralgorytmu

Piotr Fronczewski, Tomasz Kot, fot. Piętka Mieszko/AKPA

Tomasz Kot, fot. Piętka Mieszko/AKPA

Tomasz Kot, fot. Kurnikowski/AKPA

Tomasz Kot,  fot. Piętka Mieszko/AKPA