Zbliża się okres ślubów, więc przyszłe panny młode poszukują szybkich sposobów na zrzucenie paru nadprogramowych kilogramów. Wykorzystał to dr Olivier di Pietro, lekarz z Florydy, który opracował i umieścił w swojej ofercie szybkie odchudzanie, czyli dietę K-E. Nazwa pochodzi od angielskiego terminu Ketogenic Enteral Nutrition i polega na wprowadzeniu do żołądka przez nos sondy, którą dostarcza się organizmowi niezbędnych składników.

Taka kroplówka nie zawiera węglowodanów i dostarcza organizmowi mieszaniny białka i tłuszczu w ilości nie przekraczającej 800 kalorii dziennie.

– To jest skuteczny sposób odchudzania, wolny od uczucia głodu. W ciągu kilku godzin głód i apetyt znikają i pacjentki nie odczuwają ich przez 10 dni. To jest właśnie niesamowite w tej diecie – twierdzi jej autor, doktor Di Pietro.

Pacjentki po włożeniu sondy do nosa idą do domu, nie muszą przebywać w szpitalu. Swoją torebkę z kroplówką mogą nosić w torebce.

Jak przekonuje autor diety, przez 10 dni można zrzucić 20 funtów, czyli 10 kg. Za jedyne 1500 dolarów.

Autor diety twierdzi też, że niewiele jest skutków ubocznych tego typu odchudzania: jedynie nieświeży oddech i zaparcia, ponieważ w kroplówce nie ma błonnika.

Jedną z pacjentek doktora była Jessica Schnaider (na zdjęciach). Miała 10 funtów nadwagi i wesele w czerwcu. Była zdesperowana, żeby szybko pozbyć się zbędnych kilogramów.

– Nie miałam czasu na ćwiczenia, więc przyszłam do lekarza, zobaczyłam na czym to polega i powiedziałam: Dlaczego nie? – opowiada Jessica.

Twierdzi, że przez okres diety nigdy nie czuła głodu, ale kłopot sprawiały jej pytania znajomych na widok rurki w nosie: Czy jesteś chora?

Musiała ciągle odpowiadać: Nie, nie jestem chora, nie umieram.

Jessica nie musiała aż przez 10 dni nosić sondy, bo straciła upragnione 10 funtów już po 8 dniach. Przyznaje jednak, że przez te 8 dni czuła się bardzo zmęczona. Lekarz zalecił jej spacery po plaży, ale nie miała na to siły, chociaż na co dzień jest bardzo energiczną osobą.

Dieta wywołała oburzenie w środowisku medycznym. Dietetycy przestrzegają, że tak szybka utrata wagi w krótkim czasie nie jest dobra dla organizmu człowieka. Spowalnia metabolizm, co powoduje efekt jo-jo. Brak węglowodanów z kolei sprawia, że organizm nie ma skąd czerpać energii i pobiera ją z zapasów.

Jak twierdzą specjaliści, każda dieta poniżej 1000 kalorii dziennie jest szkodliwa dla organizmu.

Poza tym sonda nosowo-żołądkowa, która jest stosowana w szpitalach, kiedy nie można inaczej odżywiać pacjenta, bez stałego nadzoru lekarza może powodować wiele powikłań: zachłyśnięcie się, powstanie odleżyny w nosie lub przełyku.

Ale czego się nie robi, żeby być piękną…

Zalecamy jednak zdrowsze sposoby utraty wagi. O 15 sekretach udanego odchudzania możecie przeczytać TUTAJ.

Szokująca dieta panien młodych
Jessica Schnaider opowiada o swojej diecie. Print screen z ABC News

Szokująca dieta panien młodych
Jessica Schnaider z sondą w nosie. Print screen z ABC News

Szokująca dieta panien młodych
Przed założeniem sondy lekarz bada Jessikę. Print screen z ABC News