Celebryci, ich życie prywatne i kontrowersje, z którymi się zmagają, zawsze przyciągają uwagę mediów. Jednym z takich skandali jest sprawa Romana Polańskiego, reżysera filmowego, który w 1977 roku dopuścił się gwałtu na 13-letniej wówczas Samancie Geimer. Geimer, dziś 60-latka, udzieliła szokującego wywiadu żonie Polańskiego, Emmanuelle Seigner, w którym stanęła w obronie swojego oprawcy i wyjaśniła, że w latach 70. seks był postrzegany inaczej niż obecnie.

Samanta Geimer nie ma żalu do Romana Polańskiego?

W wywiadzie dla francuskiej gazety „Le Point” Geimer przyznała, że kiedy Polański ją zgwałcił, nie wiedziała, że to jest nielegalne.

Dawno niewidziany 89-letni Roman Polański na randce z żoną

„Powiem bardzo jasno: to, co stało się z Polańskim, nigdy nie było dla mnie dużym problemem. Nawet nie wiedziałam, że to nielegalne, że ktoś może zostać za to aresztowany. Wszystko było w porządku, nadal tak jest. Fakt, że zrobiliśmy z tego wielką sprawę strasznie na mnie ciąży. Ciągłe powtarzanie, że to nic wielkiego, to straszne obciążenie” – wyznała.

Oskarżenie Polańskiego o gwałt na Geimer było jednym z największych skandali w historii Hollywood. Reżyser, który w tamtym czasie był już znanym i cenionym twórcą, uciekł z USA, aby uniknąć dalszych konsekwencji. Choć sprawa przyciągnęła uwagę całego świata, a Polański jest do dziś poszukiwany przez władze amerykańskie, Geimer i tak wybaczyła swojemu oprawcy.

W wywiadzie Geimer wyjaśniła, że kiedyś seks był postrzegany inaczej niż obecnie.

Roman Polański UKARANY po raz kolejny. Odebrano mu zaszczytne członkostwo

„W latach 70. seks był rekreacyjny i transakcyjny. Gdy miałam 14 lat, wszystkie dziewczyny spały z fotografami, reżyserami i nie byłam wyjątkiem” – dodała.

Jej słowa budzą kontrowersje i wywołują liczne reakcje wśród osób, które uważają, że przemoc seksualna jest zawsze nie do zaakceptowania i nie powinno się jej bagatelizować.

Sprawa Polańskiego i Geimer to kolejny przykład na to, jak celebryci są traktowani inaczej niż zwykli ludzie. Choć Polański dopuścił się gwałtu, to wciąż cieszy się popularnością wśród wielu fanów filmów, którzy bagatelizują jego czyny. Wydaje się, że celebrytom jest łatwiej znaleźć się po właściwej stronie opinii publicznej i wyjść obronną ręką z opresji.

Roman Polański odwołał spotkanie w Szkole Filmowej. Studenci protestowali przeciwko niemu

Jedynym niewygodnym faktem dla reżysera jest to, iż nie może pojawić się na terenie USA, bo prawdopodobnie trafiłby do więzienia. Mimo to jego twórczość jest przez te wszystkie lata obecna zarówno w tym kraju jak i na całym świecie.

Forum

Forum

Samantha Geimer / Forum