We wtorek posłowie ponownie zebrali się przy ulicy Wiejskiej, by obradować. I choć zostało poruszonych kilka istotnych tematów, media społecznościowe żyją dziś przede wszystkim słowną wpadką Szymona Hołowni. Przejęzyczenie Marszałka Sejmu rozbawiło zdecydowaną większość, ale jak widać po telewizyjnych relacjach, nie wszystkim było do śmiechu.

Rozpoczęły się nagrania „Mam Talent” z nowymi prowadzący i jurorami (ZDJĘCIA)

Szymon Hołownia przejęzyczył się i rozbawił większość posłów. Niektórym nie było jednak łatwo się uśmiechnąć

Co rozbawiło posłów? Szymon Hołownia komentował wypowiedź premiera Mateusza Morawieckiego dotyczącą cen energii. W pewnym momencie pomylił się i zamiast użyć słowa „procedowanie”, wypowiedział „procesowanie”.

Jestem politycznym realistą. Bardzo chciałbym, żeby wobec tych zapowiedzi politycznych, które były składane, jeżeli chodzi o ustawę cen prądu, która będzie dotykała decyzji kolejnego rządu, uwzględnić i procedować dwa projekty. Ten, który złożyliście państwo, i ten, który złożyli przedstawiciele większości parlamentarnej. Te projekty będą procesowane w pierwszym czytaniu – powiedział Marszałek Sejmu.

Co się dzieje ze Stuu? Wiceminister sprawiedliwości informuje, gdzie znajduje się youtuber

Po tej wypowiedzi z sali dochodziły głosy polityków, zwracających Hołowni uwagę. 47-latek szybko zorientował się, co powiedział i pozwolił sobie na ripostę.

Najmocniej państwa przepraszam, ale czasami słowo „proces” tak ciśnie mi się na usta, że nie mogę się powstrzymać – dodał Szymon Hołownia.

Jak można się domyśleć, większość posłów zgromadzona w sejmowych ławach zaczęła się śmiać. Niemniej na niektórych relacjach telewizyjnych widać, że Jarosław Kaczyński czy Mariusz Błaszczak mieli raczej niewesołe miny.

Rzeczywiście wyszło zabawnie?

Klaudia El Dursi pokazała swoje wnętrza: „I mam swój własny kosmos”

Szymon Hołownia

Szymon Hołownia

Szymon Hołownia, Urszula Brzezińska-Hołownia, SK:, , fot. Podlewski/AKPA

Szymon Hołownia

Szymon Hołownia