Dziś Szymon Hołownia z Polski 2050 został nowym marszałkiem Sejmu. Poparło go 265 posłów. Jego kontrkandydatką była Elżbieta Witek z Prawa i Sprawiedliwości.

Szymon Hołownia nowym Marszałkiem Sejmu, ale też przykładnym mężem i ojcem

Szymon Hołownia marszałkiem sejmu

Zaraz po ogłoszeniu wyników marszałek-senior Marek Sawicki przekazał, aby nowy marszałek poprowadził dalsze prowadzenie obrad. Wówczas Szymon Hołownia dał 10-minutowe przemówienie, które z pewnością przejdzie do historii.

Większość internautów stwierdziła, że było to jedno z lepszych przemówień ostatnich kilku lat. Zaczął od podziękowania wyborcom, a następnie zapewniał:

Wiele się tutaj zmieni, przede wszystkim przestawimy te dwie litery i najważniejsze znów stanie się tu słowo „patria”, a nie „partia”. Z gabinetu marszałka wyjedzie z hukiem zamrażarka sejmowa. Znikną też szpecące Sejm policyjne barierki, bo dość już tych barier nastawiano między nami – zaczął Hołownia.

Marcin Prokop wspomina współpracę z Szymonem Hołownią: „Byłeś DREWNEM, pinokiem telewizyjnym”

Tłumaczył, że Sejm nie będzie azylem dla przestępców, polem do korupcji i trybuną dla pogardy: „Mój cel i program jest prosty – chciałbym, aby rodzice, gdy w telewizji pokazują dzieciom Sejm, nie zasłaniali im oczu i nie zatykali uszu. By przeciwnie – mówili: tak można ze sobą rozmawiać, nawet gdy się ze sobą nie zgadzamy”. 

Szymon Hołownia BOI SIĘ o żonę. „Nie chcę, by poszła NA WOJNĘ”

Zobacz całe przemówienie Szymona Hołowni poniżej:

Wielu internautów jest pod wrażeniem przemowy Szymona Hołowni. Mają nadzieje, że także w czynach pokaże Polakom, że mu zależy na demokracji i zgodzie w kraju:

  • Wreszcie jakiś normalny marszałek w polskim Sejmie.
  • Rewelacyjny
  • Teraz dopiero uwierzyłem, że Marszałek sejmu to poważna funkcja. Szymon jest niesamowity. Brawo!!!
  • Gratuluję! Jestem wzruszona
  • Pięknie poprowadzone I posiedzenie Sejmu, gratulacje  – czytamy.

Szymon Hołownia, fot. Piętka Mieszko/AKPA

Szymon Hołownia, Urszula Brzezińska-Hołownia, SK:, , fot. Podlewski/AKPA

Szymon Hołownia

Szymon Hołownia