Piotr Lato był jednym z najbardziej rozpoznawalnych uczestników pierwszej edycji programu „Big Brother” w 2001 roku. Mężczyzna musiał go opuścić ze względu na złamanie regulaminu. Później próbował swoich sił w „Idolu”. Co u niego słychać?

Dzieci Klaudiusza z „Big Brothera” nieźle wyrosły. Vanessa gwiazdą Instagrama

Piotr Lato wydał płytę

Piotr Lato, którego pamiętamy z reality-show jako „Picię”, pasjonował się muzyką. Śpiewał i grał na gitarze. Później brał udział w „Idolu” i w „The Voice of Poland”.

Śmierć uczestniczki 1. edycji Big Brother do dziś nie została wyjaśniona

W 2020 roku udało mu się w końcu nagrać płytę dzięki funduszom zebranym na platformie crowdfundingowej. Teraz jego krążek „Dust Bowl Desert Night Fantasies” trafił do serwisów streamingowych, m.in. Spotify, Tidal oraz Apple Music.

Na płytę zaprosiłem 35 gości, muzyków, przyjaciół bliższych i dalszych. Niektórych poznawałem na przestrzeni lat, niektórych poznałem w mediach elektronicznych i spotkaliśmy się dopiero w studiu bądź też po nagraniu kawałka drogą internetową, np. gdy wykonywaliśmy coś na żywo w telewizji. 13 różnych osób miksowało te piosenki i żeby zobrazować każdą, wykorzystałem 13 fotografii różnych autorów. O każdej osobie, która wzięła udział w nagraniach, napisałem dwa słowa, a każda piosenka ma swoją osobną stronę, fotografię i fragment tekstu – powiedział dla Newseria Lifestyle.

Zobaczcie, jak wygląda dzisiaj. Bardzo się zmienił?

Piotr Lato w 2001 roku fot. Adam Chelstowski / Forum

Piotr Lato w 2001 roku fot. Studio69 / Forum