Zespół Perfect został założony w 1980 roku, a szczyt jego popularności przypadał na lata 1980-1983, kiedy z grupy odszedł Zbigniew Hołdys. Grupa reaktywowała się w 1993 już bez Hołdysa.

Patrycja Markowska zdradziła, co robi NAGO w każdy piątek, od półtora miesiąca

Perfect kończy działalność

Grzegorz Markowski od kilku lat sygnalizował, że planuje odejście z zespołu. Muzycy przygotowali nawet pożegnalną piosenkę i zaplanowali serię koncertów, jednak ich plany pokrzyżowała pandemia.

Dariusz Kozakiewicz na antenie Polskiego Radia opowiedział o tym, jak narodził się pomysł na pożegnalną piosenkę. Grupa wracała z koncertu i Grzegorz Markowski zaproponował mu napisanie utworu, który będzie ostatnim w historii zespołu.

Szczera do bólu Patrycja Markowska opowiedziała o kryzysie w związku!

Jak sam przyznał, było to wyjątkowo trudne zadanie i łatwiej byłoby mu napisać piosenki na całą płytę. Kozakiewicz zaznaczył, że nie wyklucza jeszcze wspólnych występów z Grzegorzem Markowskim, jednak będą one miały zdecydowanie bardziej kameralny charakter niż dotychczasowe koncerty Perfectu.

Do największych przebojów grupy należą takie szlagiery jak kultowa „Autobiografia”, „Nie płacz Ewka” czy „Niewiele ci mogę dać”.

Grzegorz Markowski: Lubię piwo i cycuszki!

Będziecie tęsknić?

Grzegorz Markowski

Perfect, Grzegorz Markowski, Opole 1999, fot. Proñczyk/AKPA

Perfect w 1999 roku

Perfect, Opole 1999, fot. Proñczyk/AKPA

Grzegorz Markowski na scenie

Perfect, Grzegorz Markowski, SK:, , fot. Baranowski/AKPA