Zapadła prawomocna decyzja Sądu Najwyższego. Tomasz Komenda został uniewinniony. Jego koszmar, trwający 18 lat, wreszcie się skończył. Czy będzie walczył o zadośćuczynienie?

Bill Cosby skazany za molestowanie! Zostanie na wolności!

Komenda był skazany za brutalny gwałt na 15-letniej Małgosi, którego miał się dopuścić w sylwestrową noc z 1996 na 1997 roku. Dziewczyna wiele godzin umierała na mrozie – zmarła z wykrwawienia i wyziębienia. Zabezpieczono dowody zbrodni, lecz sprawcy przez długi czas nie udawało się namierzyć. Dopiero, gdy w telewizji pokazano portrety pamięciowe mężczyzn, którzy spędzili tragiczne sylwestra z Małgosią, na policję zgłosiła się kobieta. Twierdziła, że rozpoznaje Tomasza – wnuka jej sąsiadki. Mężczyzna nie przyznał się do winy, jednak dowody wskazywały, że to on był oprawcą.

Po wielu latach Tomasz został oficjalnie uniewinniony. Okazało się, że DNA zebrane z miejsca zbrodni nie pasuje do DNA Komendy. Przypomniano też postać Ireneusza, który tamtego wieczoru miał wychodzić z ofiarą z dyskoteki.

Po ogłoszeniu prawomocnej decyzji uniewinniającej, mężczyzna nie mógł powstrzymać emocji. Zakrywał twarz ręką i cieszył się, że po tylu latach wreszcie może spać spokojnie.

Dakota Johnson o rozstaniu z byłym chłopakiem

Zdaniem specjalistów Komenda może domagać się odszkodowania – jednego z najwyższych w historii polskiego sądownictwa.

Trudno jest sobie wyobrazić, przez co musiał przejść niewinny człowiek.

Tomasz Komenda UNIEWINNIONY!

Tomasz Komenda UNIEWINNIONY!