W 71. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Cannes do konkursu wystartował film Pawła Pawlikowskiego Zimna wojna. Głównymi aktorami w filmie są: Joanna Kulig i Tomasz Kot.

Polscy aktorzy na czerwonym dywanie w Cannes (ZDJĘCIA)

Film został bardzo dobrze przyjęty przez krytyków filmowych, a zagraniczne media rozpisują się o aktorze. Tomasz Kot został porównany do światowego aktora Clivema Owena. Aktor nie kryje zaskoczenia i dumy!

TOMASZ KOT

Aktor urodził się 21 kwietnia 1977 roku w Legnicy. Od zawsze marzył o tym żeby być artystą, jednak początkowo nie śniło mu się nawet by być aktorem. Jego marzeniem była kariera… malarza. Tomasz Kot rozwijał swoje pasje w seminarium duchownym, gdzie główny nacisk kładzie się na zakres nauk humanistycznych.

Sama pasja do aktorstwa rozpoczęła się dopiero po ukończeniu matury, którą zdał dopiero za drugim podejściem. Co ciekawe, nie miał żadnego problemu, aby dostać się do szkoły aktorskiej. Ukończył krakowską Wyższą Szkołę Teatralną i bardzo szybko został zauważony przez wybitnych aktorów. W 2001 roku związał się z Teatrem Bagatela w Krakowie i tam zadebiutował na scenie w przedstawieniu Panna Tutli-Putli S. I. Witkewicza w reżyserii Wiesława Cichego.

Tomasz Kot znany jest z tego, że bardzo głęboko wchodzi w rolę i potrafi poświęcić się całkowicie twórczości na scenie. Przygotowując się do filmu Yuma schudł 15 kilogramów, natomiast do roli Ryszarda Riedla w filmie Skazany na bluesa zapuścił włosy i schudł 8 kilogramów. Dodatkowo, aby przygotować się do tej roli pojechał w trasę koncertową i mieszkał jakiś czas w mieszkaniu lidera zespołu Dżem w Tychach.

Robert Lewandowski i Tomasz Kot… tańczą i ŚPIEWAJĄ w reklamie!

Ogromną popularność zdobył w serialu Niania emitowanym od 2005 do 2009 roku w roli Maksymilioana Skalskiego. U boku Agnieszki Dygant tworzyli wyjątkowy duet.

Prywatnie od 2006 roku jest w związku małżeńskim z Agnieszką Olczyk, z którą ma dwójkę dzieci: 8-letnią córkę Blankę i 5-letniego syna Leona.

Tomasz Kot zdjęcia

Tomasz Kot
Tomasz Kot

Tomasz Kot

Tomasz Kot