Wczoraj mieliśmy szansę obejrzeć na antenie TVP2 galę Viva Najpiękniejsi 2006, która standardowo odbyła się w przepięknej auli Politechniki Warszawskiej. Prowadzącymi imprezę zostali: weteranka tego typu spotkań Grażyna Torbicka oraz Artur Żmijewski. Oboje byli laureatami plebiscytu Vivy w 2002 roku. Urodą może i do siebie pasują, natomiast poziom humoru posiadają odmienny. Niestety nie porwali publiki swoimi komentarzami. Byli ckliwi i arcypoprawni.

Wyróżniała się natomiast orkiestra. Pod wodzą Adama Sztaby mistrzowsko wykonywali każdą aranżację. Mogliśmy usłyszeć ciekawe duety współczesnych gwiazd i mistrzów z przeszłości. Andrzej Piaseczny śpiewał z Andrzejem Zauchą. Jacek Poniedziałek stworzył duet z Anną Jantar w kawałku Przetańczyć z Tobą chce całą noc. Z kolei Małgosia Kożuchowska wspólnie z Hanką Ordonówną próbowała odśpiewać Miłość Ci wszystko wybaczy. Naszym zdaniem efekt nie był zachwycający.

Kapitalnie za to wypadł Sebastian Karpiel- Bułecka, który razem z Czesławem Niemenem wykonał energetyzujący kawałek Płonie stodoła. Zaraz po nich na scenie pojawiła się seksowna Kayah i z Kaliną Jędrusik uwodziły głosem telewidzów.

Najpiękniejszymi jak już podawaliśmy wczoraj zostali Joanna Brodzik i Maciej Zakościelny.

Wśród gości zaproszonych na galę można bylo dojrzeć nierozłączne przyjaciółki Edytę Herbuś i Marię Wałęse. Zawitała także Małgorzata Foremniak, oczywiście sama. Aczkolwiek dziwnym zbiegiem okoliczności potem towarzyszył jej Rafał Maserak.

Spośród pozostałych walczących o tytuł najpiękniejszej Polki i najpiękniejszego Polaka wyróżniali się : Doda ( nader skromnie ubrana, oczywiście jak na jej możliwości), Katarzyna Herman, Małgorzata Kożuchowska z narzeczonym, Tomasz Makowiecki (któremu podobno podobała się jedna z nominowanych, lecz nie zdradził o kogo chodziło),Michał Koterski, Robert Gonera z żoną, Danuta Stenka, Aneta Piotrowska i Michał Żebrowski.

Na gali lansowały się także gwiazdy kolejnej edycji Tańca z Gwiazdami. Kasia Cerekwicka pojawiła się z Georgiyem Korolyovem. Z kolei Anna Samusionek atrakcyjnie prezentowała sie w czerwonej sukni. Stefano Terrazino służył ramieniem Kasi Tusk. Pojawili się także Bartosz Obuchowicz, Omena Mensah i Ewa Szabatin.

Świat muzyki reprezentowali Justyna Steczkowska, Marysia Sadowska, Ewelina Flinta, Kasia Klich, Blue Cafe oraz Tatiana Okupnik.

Wśród gości wypatrzyliśmy także Alicję Resich Modlińską z mężem, Bożenę Stachurę, Ilonę Felicjańską z mężem, Michała Figurskiego i Odetę Moro, Marysię Góralczyk, Janusza Józefowicza i Nataszę Urbańską, Małgorzatę Lewińską z mężem, Joannę Liszowską z narzeczonym, Ilonę Łepkowską z córką,Agatę Młynarską i Jarosława Kreta, Marię Gładkowską z córką, Paweła Małaszyńskiego i Joannę Chitruszko, Marcina Mroczka i Agnieszkę Popielewicz, Olę Kwaśniewską z Wojtkiem Szuchnickim, Otylię Jędrzejczak, Petera Lucasa, Mariusza Pujszo z żoną, Roberta Rozmusa z narzeczoną, Katarzynę Skrzynecką, Kazimierę Szczukę i Aleksandrę Woźniak.

Jak się prezentowali oceńscie sami.