Do tej pory na okładkach magazynu „Vogue” gościły modelki czy celebrytki. Piękne sesje, dopracowane makijaże i fryzury, czy też stroje od projektantów. W ostatnim czasie „Vogue” udowodnił, że nie zamierza udawać, że nie widzi tego, co dzieje się na świecie. W związku z tym zmieniły się okładki niektórych z wydań „Biblii mody”.

TO DLATEGO Meghan Markle NIE CHCIAŁA pojawić się na okładce Vogue – Kate Middleton zgodziła się w 2016 roku

„Vogue” zmienia swoje okładki

Na początku kwietnia nietypową okładką pochwalił się „Vogue Portugal”. Na czarno-białej okładce znalazła się kobieta i mężczyzna, którzy się całują. Na ich twarzach są jednorazowe maseczki. W opisie do zdjęcia redakcja tłumaczyła, że fotografia nie tylko wiele wyraża, ale jest także historycznym dokumentem.

Również włoskie wydanie magazynu o modzie postanowiło nawiązać okładkowym zdjęciem do pandemii koronawirusa. Redakcja tego wydania zdecydowała się na białą okładkę – bez zdjęcia, ilustracji czy napisów. Białe tło miało symbolizować nowe życie, odrodzenie, ale też nawiązywać do koloru fartuchów lekarzy.

Ta okładka wywołała KONTROWERSJE. „Romantyzowanie pandemii jest brzydkie”

Położna, maszynistka i sprzedawczyni na okładce „Vogue’a”

Tym razem brytyjski „Vogue” zaprezentował wyjątkowe wydanie, które będzie dostępne od 5 czerwca. Do wyboru będą trzy okładki – z położną, maszynistką i sprzedawczynią. To kobiety, które w czasie pandemii pracują na pierwszej linii frontu, narażały swoje życie, by reszta społeczeństwa mogła dalej funkcjonować.

ZOBACZ TEŻ:

Obrzydliwa reklama LG wywołała protesty: starszy mężczyzna nagrywa na telefonie nogi młodej dziewczyny

Niektóre modelki mogą o tym tylko pomarzyć – Kim Kardashian na TRZECH okładkach Vogue

View this post on Instagram

For the July 2020 issue of #BritishVogue, three front-line heroes star on the cover, photographed by @Jamie.Hawkesworth. Millions are waking every morning, saying goodbye to their families and getting on with their day to ensure that the cogs of the country continue to turn. Supermarket assistant Anisa Omar is one such key worker who can be found on the tills in Waitrose, in London’s King’s Cross. “Before the pandemic, my job was not really that big a deal, but now it’s like we’re important,” she tells Vogue. Meet Anisa and a host of other inspiring workers in the new issue, interviewed by British Vogue’s Features Editor @OEMarks, on newsstands and available for digital download Friday 5 June. Click the link in bio to read more about the three key worker cover stars.

A post shared by British Vogue (@britishvogue) on