28 listopada 2023 roku na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym zmarł 56-letni projektant mody Gabriel Seweryn, którego widzowie poznali jako barwną postać z kontrowersyjnego programu „Królowe Życia”. Przez kilka sezonów występował tam ze swoim partnerem Rafałem Grabiasem. Mężczyzna zmarł w szpitalu, krótko po tym, jak opublikował na Instagramie live, w którym informował fanów, że mimo wezwania karetki odmówiono mu pomocy. Głos w tej sprawie zabrał rzecznik pogotowia w Głogowie, który w rozmowie z Plejadą wyjaśnił, że mężczyźnie nie udzielono pomocy ze względu na agresywne zachowanie. Ostatecznie do szpitala zawieziono go taksówką. 56-latek trafił na SOR około godziny 15:30. Mimo udzielenia mu pomocy, po dwóch godzinach doszło do zatrzymania krążenia. Mimo reanimacji nie udało się go uratować.

Od tamtej pory trwa śledztwo, które ma wykazać dokładne przyczyny śmierci 56-latka. Dotychczas przeprowadzono już sekcję zwłok Gabriela Seweryna, jednak nie udało się ustalić przyczyny śmierci. W następnej kolejności zlecono wykonanie dodatkowych badań, w tym toksykologicznych. W styczniu 2024 roku głos w sprawie zabrał zastępca prokuratora rejonowego w Głogowie, Marcin Knurowski, który w rozmowie z „Faktem” przekazał, że śledztwo wciąż trwa.

Nowe informacje w sprawie śmierci Gabriela Seweryna! „To na pewno nie był to zawał”

Wykryto metaamfetaminę w ciele Gabriela Seweryna. To ona przyczyniła się do śmierci projektanta?

Wczoraj portal Show News dotarł do nowych informacji. Jak przekazał portalowi prokurator, uzyskano już wyniki badań toksykologicznych i histopatologicznych, które zostały przekazane biegłemu z zakresu medycyny sądowej. Ten wydał już ostateczną opinię o bezpośredniej przyczynie zgonu 56-letniego projektanta. Gabriel Seweryn zmarł z powodu ostrej niewydolności krążenia, która rozwinęła się w związku z powstałą „tamponadą serca”. Dodatkowo w jego organizmie wykryto niedozwolone substancje:

Jednocześnie z wyników badań toksykologicznych wynika, że w próbce krwi pobranej ze zwłok Gabriela Seweryna wykazano obecność m.in. metamfetaminy. Mając na uwadze dobro trwającego postępowania przygotowawczego i konieczność poczynienia prawidłowych ustaleń faktycznych, brak jest możliwości wskazania, jakie będą dalsze działania prokuratora w tej sprawie. Postępowanie w dalszym ciągu toczy się na tzw. etapie „in rem”, tzn. w sprawie. Nikomu dotąd nie przedstawiono żadnego zarzutu. W dalszym ciągu prowadzone są liczne czynności procesowe – przekazał w rozmowie z ShowNews.pl prokurator Sebastian Jacek Kluczyński.

Z kolei doktor nauk farmaceutycznych Leszek Borkowski w rozmowie z portalem zdradził, że znaleziona w organizmie Seweryna metaamfetamina niewątpliwie mogła się przyczynić do jego zgonu:

Tamponada serca, która doprowadziła do śmierci Gabriela Seweryna, powstaje, kiedy do komory serca dostaje się duża ilość płynu, która blokuje pracę serca jako pompki. Oczywiście, że pewne skłonności do chorób serca dziedziczymy. Kiedy w rodzinie takie przypadki się powtarzają, to trzeba się prewencyjnie badać, unikać używek i mądrze żyć. A metaamfetamina i jej pochodne zdecydowanie mogły być przyczyną sytuacji, która doprowadziła do tamponady serca. Tylko, że to nie jest efekt jednorazowego jej użycia, tylko dłuższego stosowania.

Gabriel Seweryn na kolanach błagał taksówkarza o pomoc! Świadek ujawnia przebieg zdarzeń

pasekkozak

SK:, , fot. Podlewski/AKPA

Rafał Grabias, Gabriel Seweryn na premierze "Pętli".

Rafał Grabias, Gabriel Seweryn, fot. Podlewski/AKPA.

Rafał Grabias żegna Gabriela Seweryna. Tworzyli związek przez 18 lat

Gabriel Seweryn z nowym partnerem na premierze spektaklu "Gwiazda"

Gabriel Seweryn z nowym partnerem na premierze spektaklu „Gwiazda” fot. Gałązka/AKPA

Gabriel Seweryn z nowym partnerem na premierze spektaklu "Gwiazda"

Gabriel Seweryn z nowym partnerem na premierze spektaklu „Gwiazda” fot. Gałązka/AKPA

Gabriel Seweryn z nowym partnerem w teatrze

Gabriel Seweryn z nowym partnerem w teatrze fot. Gałązka/AKPA

Gabriel Seweryn z nowym partnerem

Gabriel Seweryn z nowym partnerem fot. Gałązka/AKPA