Wszyscy widzą w Williamie przyszłego króla. Niektórzy woleliby go nawet przed jego ojcem Karolem. Możliwe, że chce tego także królowa Elżbieta II. A drogą prowadzącą do tronu ma być miłość.

Książe Karol swoim romansem z Camillą zraził do siebie opinię publiczną. Z kolei młody książę zdobył serca poddanych z taką samą łatwością jak kiedyś jego matka, Księżna Diana.

Ważną kwestią dla babci księcia jest jego małżeñstwo. Widać jednak, że angielska królowa zaakceptowała przyjaciółkę Williama, Kate Middleton. Nie tylko pojawia się już ona jako oficjalna partnerka przyszłego króla na wielu uroczystościach, ale także dostała specjalne zaproszenie na kolację wigilijną w Pałacu Windsorów. Jest to wyraźny sygnał, że dwór angielski poważnie rozpatruje Kate jako przyszłą królowę.

Jeżeli Elżbieta II uzna, iż ona i William będą lepszą parą królewską niż Karol i Camilla możemy się spodziewać jej abdykacji na rzecz wnuka.

A na razie cała Wielka Brytania szykuje się na huczne zaślubiny. Pojawiły się już okolicznościowe pamiątki z wizerunkami młodych. Wreszcie doczekamy się ślubu w rodzinie królewskiej z prawdziwej miłości a nie ze względu na status społeczny.