Wójt Giżycka, Marek Jasudowicz i dyrekcja Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologiczna w Olsztynie badali sprawę pochówka Piotra Woźniaka-Staraka przy rodzinnej posiadłości w Fuledzie.

Grób Piotra Woźniaka-Starak powstał nielegalnie?

Znamy wyniki badań na obecność narkotyków tragicznie zmarłego Piotra Woźniaka-Staraka

Dzisiaj portal Onet.pl dowidział się, że wójt Giżycka i dyrektor WSSE w Olsztynie złożyli zawiadomienie do Komendy Powiatowej Policji w Giżycku o popełnieniu prawdopodobnego wykroczenia.

Złożyłem dziś do komendanta policji w Giżycku zawiadomienie dotyczące możliwości popełnienia wykroczenia polegającego na pochówku poza obrębem cmentarza – poinformował wójt Giżycka Marek Jasudowicz. Przyznał, że chodzi o pochówek Piotra Woźniaka-Staraka, którego pochowano na terenie prywatnej posiadłości w Fuledzie – czytamy na stronie Onetu.

W tej samej sprawie złożył zawiadomienie na policję sanepid.

Decyzja została podjęta po tym, jak powiatowy nadzór budowlany w Giżycku stwierdził, że stawianie katakumby w tym miejscu jest nielegalne.

Miejsce pochówku Piotra Woźniaka-Starak jest nielegalne. Rodzinę czeka batalia sądowa

Zgodnie z rozporządzeniem ministra infrastruktury z 7 marca 2008 roku ws. wymagań dotyczących miejsc pochówku, nisza w katakumbach powinna mieć też konkretne wymiary czy posiadać odpowiedni system odprowadzania gazów.