Rodzina Piotra Woźniaka-Staraka pochowała ciało producenta na terenie posiadłości w Fuledzie. Aby można było tam pochować Piotra, rodzina musiała złożyć odpowiednie dokumenty w powiatowym sanepidzie. Po pogrzebie okazało się, że  Warmińsko-mazurski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny nie wyraził na to zgody.

Pogrzeb Piotra Woźniaka-Staraka

Rodzinie Staraków grozi ekshumacja zwłok? Służby badają sprawę

Dwa tygodnie po pogrzebie sanepid zajął się sprawą pogrzebu Woźniaków-Staraków. Państwowy Powiatowy Inspektorat zbadał miejsce pochówku.

Byłem na miejscu i opisałem, co widziałem, opierałem się też na przekazanych mi dokumentach. Miejsce pochówku nie spełnia opisanych w przepisach wymogów dla katakumby. To, co widziałem na miejscu, jest małą architekturą, jeśli chodzi o to, co zbudowano na powierzchni. Nie wiem, jak grób wygląda w środku, opierałem się na przekazanych mi informacjach i dokumentach – tłumaczył PAP powiatowy inspektor nadzoru budowlanego w Giżycku Jerzy Chmielewski.

Opinię Chmielewskiego przekazano sanepidowi i wójtowi Giżycka. Marek Jasudowicz powiedział, że na razie nie wie, jakie podejmie kroki prawe, bo jest to sprawa delikatna i wrażliwa i dotyczy trudnych kwestii.

Z drugiej strony mamy przepisy, które w kraju obowiązują. Sądzę, że potrzebujemy kilku dni do namysłu – zaznaczył PAP wójt Giżycka Marek Jasudowicz.

Gwiazdy dodają otuchy pogrążonej w żałobie Agnieszce Woźniak-Starak

Zgodnie z rozporządzeniem ministra infrastruktury z 7 marca 2008 roku ws. wymagań dotyczących miejsc pochówku, nisza w katakumbach powinna mieć też konkretne wymiary czy posiadać odpowiedni system odprowadzania gazów.

Agnieszka Woźniak-Starak wydała oświadczenie – opisała, jak wyglądał dzień, w którym zginął Piotr

fot. Norbert Nieznanicki/AKPA

Jerzy Starak, Anna Woźniak-Starak, fot. Norbert Nieznanicki/AKPA

Julia Starak, Piotr Woźniak-Starak, Agnieszka Szulim, SK:, , fot. Podlewski/AKPA

scena z: Piotr Woźniak-Starak, Julia Starak, SK:, , fot. Kurnikowski/AKPA