Zwycięzcą Eurowizji 2021 zostały Włochy, które reprezentował zespół Måneskin z piosenką „Zitti e Buoni”. Nie było to zaskoczeniem, bo bukmacherzy od początku obstawiali ich wygraną. Udało im się dzięki licznym głosom od telewidzów. Co wiadomo o zespole?

Pierwszy półfinał EUROWIZJI. Wielki skandal z udziałem CYPRU

Måneskin wygrał Eurowizję – co o nich wiadomo?

Måneskin gra muzykę z gatunku rock alternatywny. W jego skład wchodzą wokalista Damiano David, basistka Victoria De Angelis, gitarzysta Thomas Raggi i perkusista Ethan Torchio. Są młodą grupą, która powstała w 2016 roku. Zyskali popularność dzięki udziałowi w programie „X Factor” w 2017 roku – zajęli drugie miejsce. Mają na koncie album, który pokrył się trzykrotną platyną.

Nazwa zespołu pochodzi z języka duńskiego i oznacza „światło księżyca”.

 

Zespół zwyciężył w Festiwalu Piosenki Włoskiej w San Remo i dlatego został reprezentantem kraju na Eurowizji. Ich piosenka „Zitti e Buoni” musiała jednak zostać zmieniona, aby mogli wystąpić w konkursie. Po pierwsze, trzeba było wyciąć jej fragmenty, aby zmieściła się w trzech minutach. Muzycy zmienili również jej tekst – jeden z jego fragmentów nawiązywał do nieprzyzwoitej nazwy męskich genitaliów. Zostali zmuszeni też do usunięcia wulgaryzmu.

Eurowizja 2021. Wiadomo, kto w FINALE! Co z Rafałem Brzozowskim?

Zasłużyli na zwycięstwo?

Zespół Maneskin wygrał Eurowizję fot. Reuters / Forum

Zespół Maneskin wygrał Eurowizję fot. Reuters / Forum

Sonda

poll-violet

Włoski zespół Måneskin wygrał Eurowizję - podobał Wam się występ?

1

Tak! Zasłużyli na wygraną

2

Byli lepsi reprezentanci