Woody Allen wydał książkę „Apropos of nothing”, która sporo namieszała w życiu reżysera – odniósł się w niej między innymi do związku z córką byłej partnerki Mii Farrow.

Książka Woodego Allena

Książka Allena została zbojkotowana przez dzieci jego byłej partnerki – przeciwko jej wydaniu protestowali między innymi córka, Dylan O’Sullivan, która od lat oskarżała ojca o molestowanie seksualne i syn, Ronan Farrow, który jest obecnie wybitnym dziennikarzem z nagrodą Pulitzera – zerwał współpracę z wydawnictwem „Hachette”, kiedy okazało się, że chcą wydać książkę Allena.

Ronan Farrow

Ronan Farrow. Fot. Forum

Apropos of Nothing” wydał w końcu inny dom wydawniczy 23 marca. Natomiast wiele wydawnictw odmówiło reżyserowi.

Woody Allen o Weinsteinie: Jego życie się rozsypało!

W książce „Apropos of nothing” możemy przeczytać życie zawodowe, jak i prywatne Woodego Allena, które można zaliczyć do skandalicznych. Reżyser odniósł się w swojej autobiografii do oskarżeń Dylan. Twierdzi, że to Mia Farrow – była partnerka miała zmanipulować córkę, jak i syna Ronana w przypadku operacji wydłużenia nóg, jeśli chce zostać politykiem. Woody pisze, że dowiedział się o wszystkim od syna Mosesa.

Nigdy w niewłaściwy sposób nie dotknąłem Dylan i nie zrobiłem czegoś, co można by uznać za molestowanie – zapewnia w autobiografii reżyser.

Wydarzenie, które wspomina reżyser, miało miejsce w 1992 roku, po tym, jak rozstał się z Farrow. Opiekunka dzieci miała przyłapać klęczącego Allena przed 7-letnią Dylan podczas odwiedzin w ich domu. Sprawa trafiła do sądu, ale z powodu niewystarczających dowodów umorzono śledztwo. Na tym się nie kończy – Woody Allen miał również uprawiać seks z własną pasierbicą, Soon-Yi Previn. Wszystko wyszło na jaw, kiedy Mia Farrow znalazła ich roznegliżowane zdjęcia.

Soon-Yi Previn

Soon-Yi Previn. Forum/ BACKGRID

Woody Allen zabiera głos w sprawie molestowania córki

Allen wypomina też Frrow, że była nieodpowiedzialną matką, bo jednych synów wychwalała, a drugich tylko krytykowała. Ulubieńcem miał być Fletcher Previn, którego zabierała późnym wieczorem na randki i kładła go pod stolikiem. Wspomina też, że zaadoptowała niemowlę z Meksyku, ale przeszkadzał Fletcherowi, więc go odesłała i co chwilę zmieniała imiona dzieciom – ich biologiczny syn Ronan na początku nazywał się Satchelm, Harmon, a potem Seamus, aż został Ronan.

Dzieci Woody’ego Allena: Tato jesteś nieudacznikiem!

Woody Allen żali się również, że wielu jego kolegów z branży mu wierzyło, ale bało się publicznie zabierać głos, bo bało się o stracenie pracy.

Milcząca większość hollywoodzkich aktorów i reżyserów poparła mnie, ale nie mogli zabrać głosu, ponieważ bali się utraty pracy i pozycji. (…) Po tych wydarzeniach prasa na zawsze wrzuciła mnie do jednego wora z mężczyznami, którzy zostali oskarżeni albo skazani za przestępstwa seksualne – przekonuje reżyser.

Ty jesteś jak Woody Allen! Mike Tyson vs Wojewódzki (WIDEO)

Książka Woodego Allena

Książka Woodego Allena. Fot. Forum

Książka Woodego Allena

Książka Woodego Allena. Fot. Forum