Janet Jackson (56 l.), artystka i laureatka nagrody Grammy zaprezentowała się olśniewająco w obcisłym czarnym zestawie od stóp do głów projektu amerykańskiego designera Christiana Siriano. Siostra Michaela Jacksona uczestniczyła w piątkowy wieczór w dorocznym Bal de la Rose (Rose Ball) w Salle des Etoiles.

Janet Jackson, „To on wpędził mnie w kompleksy na temat mojego ciała”

Gwiazda, która na czerwonym dywanie pozowała z projektantem butów Christianem Louboutinem, założyła wąską czarną sukienkę do kostek z długimi rękawami i krótkim trenem. Jackson uzupełniła stylizację czarnymi, wysadzanymi ćwiekami szpilkami, czarną kopertówką z wężowej skóry i masywną biżuterią.

Francuski projektant był kuratorem tegorocznego Bal de la Rose, którego tematem przewodnim był „Powrót lat dwudziestych”.

Janet Jackson na wielkiej gali w Monako

Po raz pierwszy od lat bal nie został zaprojektowany przez nieżyjącego już Karla Lagerfelda, który w 2019 roku zmarł w wieku 85 lat z powodu powikłań raka trzustki. Piątkowy bal poprzedza wystawę L’Exhibition(niste), retrospektywę prac Christiana Louboutina, której wernisaż odbędzie się 28 sierpnia w pobliskim Grimaldi Forum.

Paris Jackson po raz pierwszy tak szczerze o ojcu Michaelu Jacksonie

Zapoczątkowany przez księżną Grace w 1954 roku, „różany bal” od lat jest organizowany przez jej córkę Caroline, księżną Hanoweru, od czasu śmierci legendy ekranu w 1982 roku.

Janet Jackson Fot. POOL / Reuters / Forum

Janet Jackson Fot. David Niviere/ABACAPRESS.COM

Janet Jackson Fot: MARIO ANZUONI / Reuters / Forum