Marnowanie żywności jest ogólnoświatowym problemem, z którym postanowili zacząć walczyć wolontariusze z Foodsharing Warsaw. Rolnicy, których owoce i warzywa nie nadają się już do sprzedaży, ale jak najbardziej do jedzenia, będą je udostępniać za darmo na warszawskim targowisku Wolumen.

Katastrofa ekologiczna w Warszawie. Ścieki wpuszczane są do Wisły!

Darmowe owoce i warzywa w Warszawie na Wolumenie

Owoce i warzywa, które idą do sprzedaży muszą spełniać pełne warunki. Nawet jeśli nie wyglądają już najlepiej, jak najbardziej można je jeść.

Nie są najpiękniejsze, ale nadal dobre i smaczne. Może te warzywa nie nadają się już do sprzedaży, ale to nie oznacza, że mają się zmarnować – napisał wiceprezydent Warszawy Michał Olszewski.

Wolontariusze z Foodsharing Warsaw obchodzą stragany pod koniec dnia i pytają kupców, czy nie została im żywność nadająca się do spożycia.

Obchodzą oni stragany pod koniec dnia sprzedaży i pytają kupców, czy została im żywność, której nie sprzedadzą ale jest wciąż zdatna do spożycia. Następnie segregują żywność i ją udostępniają warszawiakom – mówi Marta Plasota z ratusza.

Warzywa i owoce możecie zdobyć w piątek o godzinie 17.30 przy wejściu od strony ulicy Wolumen.

Może nie są najpiękniejsze, ale nadal pyszne i nie chcą trafić do śmietnika. 🍎🍆🥦🥒 Dlatego w piątki na targowisku Wolumen zbieramy od sprzedających owoce i warzywa, które nie nadają się już do sprzedaży, ale jak najbardziej nadają się do jedzenia. Odratowaną żywność będziemy udostępniać chętnym od godz. 17.30 przy wejściu od strony ulicy Wolumen. To, co zostanie, trafi do jadłodzielni. Dziękujemy za pomoc w akcji wolontariuszom z Foodsharing Warszawa❤ – czytamy na Facebooku Miasto Stołeczne Warszawa.

My popieramy tę akcję całym sercem. Podoba Wam się ta inicjatywa? Dołączycie?
ZOBACZ TAKŻE: