Zaproszenia ślubne, choć stanowią jedynie element estetyki ślubu i wesela, są wyjątkowo istotne, a ich wybór, pozornie niestanowiący problemu, może być nie lada wyzwaniem. W końcu to zaproszenia stanowią symbol całej uroczystości i są jej identyfikacją. Pary przywiązują coraz większą wagę do wyboru zaproszeń ślubnych, które z roku na rok coraz bardziej zachwycają swoją formą. Jakie będą najmodniejsze? Poznajcie nasze rekomendacje!

Zaproszenia ślubne: trendy na 2021 rok

Zaproszenia na wesele można porównać do zdjęcia profilowego w mediach społecznościowych. Stanowią wizytówkę uroczystości, jej symbol i reprezentują styl, w którym zostaje utrzymana. Są zachętą i swoistą deklaracją w kierunku gości, że są mile widziani podczas jednego z ważniejszych dni życia. Najnowsze trendy dotyczące zaproszeń ślubnych stanowią poniekąd kontynuację trendów z poprzednich lat, jednak wzbogacone są o aktualne, modne elementy. Przedstawiamy style zaproszeń ślubnych, które będą królowały w 2021 roku.

Styl rustykalny

Urzekający, zaskakujący trend, który łączy w sobie tradycję z nowoczesnością. Jest oryginalny i efektowny. Tworzy atmosferę elegancji, prostoty i przytulności w jednym ze względu na nawiązania do natury. Zaproszenia w stylu rustykalnym utrzymywane są w jasnych, ciepłych tonacjach naturalnych barw jak beż, ciepła biel, brąz, écru z kwietnymi dodatkami. To doskonała propozycja dla par ceniących naturalną I bezpretensjonalną, lecz elegancką estetykę.

Złocenia

Złocenia na zaproszeniach ślubnych przeżywają obecnie renesans. W ostatnich latach różowe złoto powoli zostaje na nowo zastąpione klasycznych, żółtym złotem nawiązującym do klasycznej elegancji, a w większych dawkach – do kontrolowanego przepychu. Złocone zaproszenia mogą być zarówno czarne jak i białe, bo właśnie z tymi kolorami złoto najlepiej koresponduje. Warto także zwrócić uwagę na połączenie złoceń z ciemnymi odcieniami stonowanych barw, takimi jak burgund, malachitowy lub butelkowa zieleń.

Kwiatowe

Kwiaty to niepodważalni królowie ślubów i wesel. Do dekoracji wnętrz wnoszą lekkość i elegancję, a na zaproszeniach ślubnych mogą stanowić ciekawe urozmaicenie lub motyw przewodni. Kwiaty, nawet w dużej ilości, nie stworzą wrażenia kiczu lub przesady, dlatego możemy pozwolić sobie na udekorowanie nimi zaproszeń w dowolnej konfiguracji i ilości.

Ekologiczne

Ekologiczne zaproszenia ślubne to wyjątkowy trend, który utrzymuje się już od kilku sezonów. Jest nie tylko stylowy i efektowny, ale przyjazny dla środowiska. Ten rodzaj zaproszeń charakteryzuje się naturalnymi materiałami wykorzystanymi do ich stworzenia, barwami nawiązującymi do natury i lekką, nieco romantyczną estetyką wykończeń. Można ją osiągnąć dzięki motywom roślinnym, nawiązując do stylu boho lub rustykalnego.

zaproszenia ślubne

Na co zwrócić uwagę przy wyborze zaproszeń ślubnych?

Nie zostawiajcie wyboru zaproszeń ślubnych na ostatnią chwilę. Warto o nich pomyśleć zaraz po ustaleniu daty, miejsca i godziny ślubu. Powinniście dać zaproszonym gościom czas na odpowiedź i deklarację, czy zjawią się na uroczystości.

Forma zaproszeń ślubnych powinna być wpasowana w stylistykę całego ślubu oraz wesela. Ważne jest, aby pasowały do niej zarówno kolorystyką jak i takimi detalami jak czcionka oraz motyw dekoracji.

Treść zaproszenia w wersji najbardziej oszczędnej powinna zawierać imiona i nazwiska Pary Młodej, datę i godzinę oraz wszelkie dane miejsca zaślubin, a także imię zapraszanego gościa. To najbardziej minimalistyczna wersja treści zaproszeń.

Pary coraz częściej decydują się na umieszczenie na zaproszeniach cytatu lub adnotacji o preferencji dotyczącej prezentu. Przy umieszczaniu tego typu informacji zwróćcie uwagę, aby były napisane mniejszą, jednak dobrze widoczną czcionką. Na zaproszeniach dobrze wyglądają dwa rodzaje czcionek, jednak nie polecamy przekraczać tej liczby. Trzy czcionki na jednej kartce sprawiają wrażenie chaosu i burzą estetykę całości.

Pamiętajcie także o umieszczeniu na zaproszeniu adnotacji RSVP, a więc prośby o odpowiedź ze wskazaniem daty, do której chcielibyście ją otrzymać. Wiąże się to także z podaniem danych kontaktowych takich jak numer telefonu lub adres e-mail. Zapewni to szybki i sprawny przepływ informacji odnośnie liczby gości.

zaproszenia ślubne

 

Artykuł partnera