Dziś w nocy poznamy kolejnych szczęśliwców, którzy będą mogli sobie postawić na półeczce statuetkę Oskara. Tymczasem, żeby nudno nie było, rozdano Złote Maliny, nagrody dla najgorszych dzieł filmowych zeszłego roku. Ich laureaci otrzymają plastikowe owoce pomalowane złota farbą umieszczone na rolce filmu. Warte są 5 dolarów 😉

Bohaterką tych nagród była w tym roku Sharon Stone i jej kreacja w Nagim Instynkcie 2. Aktorka pobiła koleżanki w kategorii najgorsza aktorka pierwszoplanowa. Sam obraz zwyciężył czterokrotnie jako najgorszy obraz, najgorszy scenariusz i najgorszy prequel lub sequel.

Kolejny film, który nie spodobał się jurorom, to komedia Mały Shawna i Marlona Wayansów. Plastikową statuetkę dostali za najgorszy remake, najgorszą parę aktorską i najgorszą pierwszoplanową rolę męską.

Podwójną porażkę zaliczył M. Night Shyamalan . Dzięki Kobiecie w błękitnej wodzie oberwało mu się jako najgorszemu reżyserowi i najgorszemu aktorowi drugoplanowemu.

Jako aktorka drugoplanowa nie popisała się Carmen Electra, która marnie wyszła w Komedii romantycznej i Strasznym Filmie 4.

Jury składa się z 700 osób i z reguły przekazuje opinie przeciętnych widzów. Musimy przyznać, że szczerze podzielamy ich wybór.